Esthetiek en lichtkwaliteit verenigd in opvallende lichtmast

maandag 7 mei 2018
timer 2 min
Een bijzondere mast op het Havenplein in Sint-Annaland trekt zowel overdag als ’s avonds de aandacht.

In Sint-Annaland op Tholen wordt druk gewerkt aan de nieuwbouwwijk Suzannaland. Een combinatie van gezinswoningen en appartementen in een wijk die aan een kant wordt ontsloten door het Havenplein. Dit plein vormt de verbinding met het oude dorp, de seniorenwoningen met uitzicht op de haven en de grote trap naar de Havenweg. 

Functies

Naast de verbindingsfunctie biedt het Havenplein ook parkeerplekken. Voor beide functies voldeed de bestaande lichtmast nog niet.Om aan deze behoefte te voldoen en het plein iets bijzonders te geven, werd besloten tot het realiseren van een echte blikvanger.Schréder en Hydro PoleProducts sloegen de handen ineen om aan de wensen van de gemeente te kunnen voldoen. 

Mastboom

Gekozen is voor een mastboom, uit de Puntila familie van Schréder. Marco Poot was namens de gemeente betrokken bij het project. ''We hebben een keuze gemaakt op basis van onze wensen op het gebied van lichtkwaliteit, maar ook esthetiek. De armaturen op deze mast kunnen we naar verschillende hoeken richten. Op deze manier krijg je mooi gespreide verlichting, ook op de trap naar de Havenweg, die eerder in het duister lag.'' Omdat de gemeente Tholen uit duurzaamheidsoogpuntkiest voor een aluminium mast, werd ook Hydro betrokken bij het project.  

Vormgeving

De Puntila boom was een van de drie voorstellen die Schréder voorlegde aan de gemeente. De mast combineert een bijzondere vormgeving met degelijke technische eigenschappen. De boom bestaat uit drie conische paaltopmasten met uithouders van gebogen profielen en draagt negen Puntila armaturen. Door het spel van licht en schaduw worden originele lichteffecten gecreëerd. Hoewel de mast een ontwerp is van Schréder, werd het product door Hydro (voorheen Sapa) geproduceerd. John van der Vlies van Schréder hierover: ''Een aantal leveranciers is door ons geaccrediteerd om deze mast te produceren. Als het om aluminium gaat is dat Hydro.''  De eigenschappen van de Puntila zorgen ervoor dat Sint-Annaland niet alleen een goed verlicht plein heeft gekregen, maar er ook overdag een eyecatcher bij heeft. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Praktische boomkeuzes voor een toekomstbestendige openbare ruimte

3 sep om 11:00 uur

De openbare ruimte staat voor een grote uitdaging. Lange periodes van extreme droogte en hitte worden steeds…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dankzij slimme technologie betere participatie in Sittard-Geleen

3 sep om 10:00 uur

Hoe richt je een buurt zo klimaatrobuust mogelijk in en hoe neem je bewoners daarin mee? De gemeente Sittard-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Fonroche, Storix, MBI, Faunus, TG Lining, Boom & Bonheur, DPS Delta en Buitenkast

2 sep om 14:37 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Seijsener, Makita, Bosch Beton, Mastscan, Streetlife, Ruimtemakers en Velosolutions

2 sep om 13:52 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Struyk, Rots Maatwerk, Inter Design, Roelofs, Schréder, Vandersanden en VélopA

2 sep om 13:23 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Furns, Lightronics, Erdi, Fedu Opleidingen, ACO, Het Plein, Grijsen

2 sep om 12:41 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: DPS Delta

2 sep om 12:35 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: Buitenkast

2 sep om 12:32 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »