Esthetiek en lichtkwaliteit verenigd in opvallende lichtmast

maandag 7 mei 2018
timer 2 min
Een bijzondere mast op het Havenplein in Sint-Annaland trekt zowel overdag als ’s avonds de aandacht.

In Sint-Annaland op Tholen wordt druk gewerkt aan de nieuwbouwwijk Suzannaland. Een combinatie van gezinswoningen en appartementen in een wijk die aan een kant wordt ontsloten door het Havenplein. Dit plein vormt de verbinding met het oude dorp, de seniorenwoningen met uitzicht op de haven en de grote trap naar de Havenweg. 

Functies

Naast de verbindingsfunctie biedt het Havenplein ook parkeerplekken. Voor beide functies voldeed de bestaande lichtmast nog niet.Om aan deze behoefte te voldoen en het plein iets bijzonders te geven, werd besloten tot het realiseren van een echte blikvanger.Schréder en Hydro PoleProducts sloegen de handen ineen om aan de wensen van de gemeente te kunnen voldoen. 

Mastboom

Gekozen is voor een mastboom, uit de Puntila familie van Schréder. Marco Poot was namens de gemeente betrokken bij het project. ''We hebben een keuze gemaakt op basis van onze wensen op het gebied van lichtkwaliteit, maar ook esthetiek. De armaturen op deze mast kunnen we naar verschillende hoeken richten. Op deze manier krijg je mooi gespreide verlichting, ook op de trap naar de Havenweg, die eerder in het duister lag.'' Omdat de gemeente Tholen uit duurzaamheidsoogpuntkiest voor een aluminium mast, werd ook Hydro betrokken bij het project.  

Vormgeving

De Puntila boom was een van de drie voorstellen die Schréder voorlegde aan de gemeente. De mast combineert een bijzondere vormgeving met degelijke technische eigenschappen. De boom bestaat uit drie conische paaltopmasten met uithouders van gebogen profielen en draagt negen Puntila armaturen. Door het spel van licht en schaduw worden originele lichteffecten gecreëerd. Hoewel de mast een ontwerp is van Schréder, werd het product door Hydro (voorheen Sapa) geproduceerd. John van der Vlies van Schréder hierover: ''Een aantal leveranciers is door ons geaccrediteerd om deze mast te produceren. Als het om aluminium gaat is dat Hydro.''  De eigenschappen van de Puntila zorgen ervoor dat Sint-Annaland niet alleen een goed verlicht plein heeft gekregen, maar er ook overdag een eyecatcher bij heeft. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Maatwerk voor lichtmasten in Diepenheim

2 mrt om 10:46 uur

Diepenheim is een van de acht Middeleeuwse steden van Twente. Een bijzonder plekje met een bijzondere…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de 'Trapesa' baksteen

2 mrt om 09:35 uur

Struyk Verwo Infra heeft haar assortiment uitgebreid met de introductie van de parksteen ‘Trapesa’. De ‘Trapesa…

Lees verder »
descriptionArtikel

Flexibel en duurzaam afvalbeheer met de Lixo-serie

2 mrt om 09:15 uur

Een hoogwaardige inrichting van de openbare ruimte vraagt om afvaloplossingen die duurzaam, robuust én flexibel…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eerste editie van Straatbeeld van 2026 verschenen!

27 mrt om 09:49 uur

De eerste editie van Straatbeeld in 2026 is uit! Dit nummer staat in het teken van klimaat, water en groen en…

Lees verder »
flash_onNieuws

Verplaatsbare bomen geven Apeldoornse binnenstad een groenere uitstraling

16 mrt om 08:00 uur

In Apeldoorn zijn onlangs de eerste negen verplaatsbare bomen in de binnenstad geplaatst. De flexibele bomen in…

Lees verder »
flash_onNieuws

Speelvriendelijke buitenruimte staat centraal op BOSSdag op 26 maart

6 mrt om 11:49 uur

Met onder andere een keynote van auteur Vincent Luyendijk en de lancering van het visiedocument Ideale…

Lees verder »
flash_onNieuws

Amsterdam brengt kansen voor koelere straten in kaart

6 mrt om 08:55 uur

Amsterdam heeft een nieuw instrument om hittestress in de openbare ruimte aan te pakken. De Koele Groene…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht vernieuwt Handboek Openbare Ruimte

4 mrt om 08:45 uur

De gemeente Utrecht presenteerde onlangs een nieuw Handboek Openbare Ruimte dat de inrichting van straten,…

Lees verder »