Minder kunst in Bergen op Zoom

maandag 25 juli 2011
timer 2 min
Kunst in de openbare ruimte zal vaker het slachtoffer worden van financieel slechte tijden in de gemeente Bergen op Zoom. Dat voorspelt wethouder Maarten van Eekelen (GBWP, Cultuur). Onlangs werd het hele budget voor kunst weggestreept uit de begroting van nieuwbouwwijk Schelde Veste.
Minder kunst in Bergen op Zoom


Bron: BN De Stem


Met deze beslissing brak het college van B en W met het beleid om bij grote projecten standaard geld te reserveren voor sculpturen of andere 'buitenkunstwerken'. De stap was noodzakelijk om de verliezen van het bouwproject te beperken, vindt Van Eekelen. \"Maar daarmee is het principe van geld reserveren voor kunst in de openbare ruimte niet meteen overboord. Bij een bouwproject in Lepelstraat is de reservering bijvoorbeeld gewoon blijven staan.\"


Kunst in de Openbare Ruimte


In de hernieuwde samenwerkingsovereenkomst tussen gemeente en Stichting KidOR (Kunst in de Openbare Ruimte) is dat uitgangspunt dan ook nog steeds aanwezig. Van de stelregel afwijken kan het college alleen als de gemeenteraad daarvoor toestemming geeft – hetgeen in het geval van Schelde Veste ook is gebeurd.

Het wil nog niet zeggen dat in die wijk geen kunst verschijnt, benadrukt het college. Ook bedrijven, instellingen en particulieren kunnen geld steken in een kunstwerk. Voor Schelde Veste zou zelfs al een opmerkelijk object klaarstaan.

Samenwerking Stichting KidOR


De samenwerking met KidOR houdt verder in dat het plannen en plaatsen van kunst op openbare plekken via die stichting gaat. Ze adviseert in kunstenaarskeuze en bewaakt de kwaliteit. KidOR zorgde eerder voor opmerkelijke projecten als kunst op stroomkastjes in de wijk Fort-Zeekant en de omstreden nieuwe Bospoort.

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »

Nieuw! Circus Zitelementen stelen de show

9 okt om 12:01 uur

Geïnspireerd door de levendigheid van de circusarena is CIRCUS een vernieuwende serie straatmeubilair van onze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paleto & Pixel: slimme overkappingen voor duurzame mobiliteit en leefbare steden

18 sep om 10:54 uur

De fiets speelt een steeds grotere rol in het mobiliteitsbeleid van gemeenten. Fietsen is gezond, duurzaam en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cascades van natuursteen: de watertrap die Leidsche Rijn kleur geeft

18 sep om 09:15 uur

In het hart van het Utrechtse Leidsche Rijn ligt een park dat meer is dan zomaar een groenstrook. Het…

Lees verder »

Sterk, stijlvol en efficiënt: Afvalbak Lixo

16 sep om 14:38 uur

De Lixo afvalbakken van Erdi bieden een duurzame en praktische oplossing voor afvalverwerking in openbare…

Lees verder »

Rots Maatwerk: bijzondere fonteinen, unieke waterprojecten én meer

16 sep om 14:28 uur

Rots Maatwerk is specialist in kwalitatief maatwerk voor de openbare ruimte. Wij zijn uw betrouwbare partner…

Lees verder »

Citygie is terug! Concreet. Duurzaam. Inclusief.

16 sep om 14:13 uur

Voor het tweede jaar op rij is Citygie aanwezig op de Vakbeurs Openbare Ruimte in Utrecht. Citygie…

Lees verder »

Marktstroom.nl: moderne energievoorziening voor markten en evenementen

16 sep om 14:06 uur

Marktstroom.nl staat synoniem voor innovatie en efficiëntie in de energievoorziening voor openbare ruimtes. Met…

Lees verder »