Verantwoord hardhout: Verdubbelaar op duurzaamheid

woensdag 9 december 2020
timer 2 min
De nieuwste uitgave van Straatbeeld staat vol met inspirerende projecten en producten voor de buitenruimte. Ook is er veel aandacht voor duurzaamheid. Klimaatbestendigheid in Apeldoorn, waterberging in Nijverdal, minder verharding en meer groen in Nijmegen.

Het toepassen van FSC®-gecertificeerd hardhout werkt hierin als een verdubbelaar op duurzaamheid. Hiermee werkt u niet alleen aan deze onderwerpen in de eigen gemeente, maar tegelijkertijd elders: in tropische bossen. Stimuleren van verantwoord bosbeheer zorgt voor tropisch bosbehoud, en hiermee verkoeling voor de aarde, schoon (drink)water en behoud van gebieden met de hoogste biodiversiteit op aarde. Dit met zorg voor omwonenden en medewerkers.

De HOUTduif, inspiratiemagazine van Van den Berg Hardhout, is met de meest recente uitgave van Straatbeeld meegezonden. Hierin staat een variatie aan houtsoorten en toepassingen. Voor ieder project bestaat een geschikte houtsoort - of het nu gaat om straatmeubilair, een vlonder, speeltoestellen of een grote brug.

Bosbeheerder voor één dag

Zelf ervaren wat er komt kijken bij de productie van uw gecertificeerde hardhout? Doe dan mee met onze activiteit in samenwerking met FSC Nederland: Bosbeheerder voor één dag! In een bos centraal in Nederland zullen we een kapplan maken, met bosbehoud als doel en oog voor milieu, natuur en sociale waarden. Als corona het weer toelaat, gaan we graag samen naar buiten.

De uitnodiging vindt u in de Houtduif

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

GoWa-dijkversterking: Een veiligere dijk en een toegankelijker rivierlandschap

2 nov om 08:00 uur

Het dijkversterkingsproject Gorinchem-Waardenburg (GoWa) heeft ongeveer 23,5 km van de Waaldijk in Nederland…

Lees verder »
descriptionArtikel

Statiegeldpaal. Goed verhaal.

2 nov om 08:00 uur

Statiegeld geeft lege flesjes en blikjes waarde. Dat stimuleert inzameling en recycling, maar brengt ook…

Lees verder »
descriptionArtikel

Speelse betonnen zitelementen geven Van Haersmapark extra karakter

2 nov om 08:00 uur

Het historische Van Haersmapark in Drachten is na een ingrijpende renovatie weer in oude glorie hersteld.  Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem bouwt circulaire bruggen met een verhaal

3 nov om 10:00 uur

Als zijn kinderen een ander bed willen, schroeft Jeroen van Gaalen het oude uit elkaar en timmert er iets…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young Professional: Else van den Berg - Brouwer

30 okt om 10:00 uur

Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van bak naar volle grond: drie boombakken voor elke situatie

28 okt om 10:00 uur

Bomen komen in de openbare ruimte niet altijd goed tot hun recht. De grond ligt vaak vol kabels en leidingen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bedriegertjes en plateaus: toegankelijkheid begint bij het ontwerp

26 okt om 10:00 uur

Speelse waterelementen zoals bedriegertjes maken een plein op warme dagen tot een feest. Maar voor mensen met…

Lees verder »
flash_onNieuws

CROW biedt beheerders één kader voor integraal beheer

23 okt om 10:24 uur

Het beheer van de openbare ruimte speelt een steeds grotere rol bij opgaven als klimaatadaptatie,…

Lees verder »