Nieuwegein gaat stadsboulevard creëren

dinsdag 28 september 2010
timer 2 min
De gemeente Nieuwegein gaat het pleintje ten westen van Cityplaza onder handen nemen en gaat langs de Hollandse IJssel een stadboulevard creëren. Het werk maakt deel uit van de grote verbouwing van het centrum onder de noemer ‘Bloomingcity'.
Nieuwegein gaat stadsboulevard creëren


Grote verbouwing


Het pleintje krijgt natuurstenen bestrating en er worden andere bomen geplant. Dat geldt ook voor de stadsboulevard, die komt te liggen langs de Hollandse IJssel. Maandag 4 oktober starten de werkzaamheden aan de Stadsboulevard. De werkzaamheden aan de nieuwe Stadsboulevard duren tot ongeveer eind januari 2011. De herinrichtingen zijn onderdeel van het grote project ‘Bloomingcity’ waarin het hele centrum van Nieuwegein wordt opgewaardeerd. De grote verbouwing Nieuwegein kost tientallen miljoenen euro's en moet volgend jaar klaar zijn.

Stadsboulevard


Als onderdeel van de nieuwe binnenstad, wordt langs de Doorslag, tussen de Noordstedeweg en het Zuidstedeviaduct, een strook van ongeveer 10 meter breed ingericht als Stadsboulevard, een aantrekkelijke verblijfsplek met wandelpromenade en vrij liggend fietspad. Het fietspad verschuift enkele meters richting de binnenstad. Tussen het fietspad en het water komt de wandelpromenade met bomen en bankjes waardoor een aantrekkelijke verblijfsplek ontstaat. Langs de kade komen bolders waar plezierboten kunnen aanmeren. Zowel het wandelgebied als de kade worden met natuursteen bekleed. De palmbomen, die de afgelopen twee jaar naar aanleiding van een burgerinitiatief tijdelijk langs de Doorslag stonden, gaan terug naar de leverancier.


‘Bloomingcity' centraal in openbare ruimte binnenstad


In de openbare ruimte van de nieuwe binnenstad, waar de Stadsboulevard onderdeel van uitmaakt, staat het concept ‘Bloomingcity' (bloeiende stad) centraal. Natuursteen en groen moeten in deze nieuwe inrichting gaan zorgen voor een levendige uitstraling. De natuurstenen bestrating wordt als een tapijt tussen de gebouwen gelegd. Door de afwisseling van donkere en lichte kleuren ontstaat een patroon van natuurlijke elementen zoals takken en bloemen. De bestrating geeft de binnenstad een sterke identiteit.
Het groen is geconcentreerd op de pleinen en de Stadsboulevard en is zo gekozen dat deze plekken in ieder seizoen aantrekkelijk zijn. De gemeente wil tevens met het groen elke verblijfsplek een andere sfeer en eigen identiteit meegeven. De banken die de gemeente op verschillende plekken plaatst, hebben een warme uitstraling en zitten comfortabel.

Lees meer over Bloomingcity Nieuwegein.

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Buurtplein Overhoeks: maatwerk in natuursteen, water en verblijfskwaliteit

30 jul om 08:00 uur

Aan de noordzijde van het IJ, direct achter het Eye Filmmuseum, ontwikkelt Amsterdam Overhoeks zich tot een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hellendoorn maakt van bezuiniging een beweegvriendelijke visie

29 jul om 09:00 uur

Een enorme vervangingsgolf van verouderde speeltoestellen, maar geen budget om die op te vangen. Voor de…

Lees verder »
descriptionArtikel

De echte prijs van straatmeubilair blijkt pas later

24 jul om 09:11 uur

Een goedkope afvalbak die na tien jaar alweer vervangen moet worden. Een duurzamer alternatief dat twintig jaar…

Lees verder »
meta
descriptionArtikel

Van rommelig plein naar kloppend hart van Castricum

23 jul om 08:29 uur

Zeven of acht verschillende soorten bestrating op één plein. Weinig groen, versleten tegels, en een inrichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Delft moet kiezen: niet alles past meer op straat

22 jul om 13:21 uur

Delft groeit van 110.000 naar 123.000 inwoners. De openbare ruimte groeit niet mee. Meer groen, betere…

Lees verder »

Van Haersmapark in Drachten in oude glorie hersteld

21 jul om 15:11 uur

Na een ingrijpende renovatie is het Van Haersmapark in Drachten officieel heropend. Het park kreeg een…

Lees verder »
descriptionArtikel

De totaalervaring van de speelplek het Boegpad in Gouda-Noord

21 jul om 10:00 uur

In de rubriek 'Mijn Plek' laat Straatbeeld professionals uit de openbare ruimte hun favoriete plek zien. Deze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het ambitieweb als kompas bij waardegedreven werken in Nijmegen 

17 jul om 10:47 uur

De ruimte in Nederlandse steden raakt op. Waar gemeenten vroeger nog op braakliggende grond konden bouwen, gaat…

Lees verder »