Amsterdamse wijken verlicht met maatwerk straatverlichting

dinsdag 8 oktober 2013
timer 1 min
Vanaf 2014 zullen Amsterdamse wijken verlicht worden door speciaal ontworpen straatverlichting. Architectonische en stedenbouwkundige kenmerken van de buurt komen nadrukkelijk terug in de nieuwe verlichting. De armaturen zijn speciaal ontworpen door Simon Sprietsma.

Amsterdamse wijken verlicht met maatwerk straatverlichting



Via een aanbesteding van de gemeente Amsterdam is een fabrikant gekozen. Niet alleen de vorm en de verlichting was van belang bij de keuze, maar ook energieverbruik, duurzaamheid en de prijs wogen zwaar mee.

Rode Loper


De Spaanse fabrikant Setga, in Nederland vertegenwoordigd door Modernista, bleek dankzij maatwerk de wensen en eisen van de gemeente het beste in te vullen. Eerder won Setga al de aanbesteding van de armaturen voor De Rode Loper; eveneens een maatwerk product. De eerste Rode Loper armaturen zijn inmiddels te bewonderen op het Damrak.

Afgeplatte vorm


Het armatuur 21e eeuw is door Simon Sprietsma speciaal ontworpen voor toepassing in de recentere wijken van Amsterdam, zoals IJburg en Houthavens. Het ontwerp behelst een ronde, enigszins afgeplatte vorm met een sculpturaal gevormde uithouder die optisch doorloopt in het armatuurhuis.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Solarverlichting: geen vervanging voor het net, wel een groeiende aanvulling

30 sep om 11:00 uur

Straatverlichting hangt van oudsher vrijwel altijd aan het elektriciteitsnet. Toch wint een ander principe snel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer dan verlichting: een huiskamergevoel op het voorplein van metrostation Slinge

25 sep om 11:00 uur

Het signaal vanuit de bewoners rondom metrostation Slinge in Rotterdam was al langere tijd hetzelfde: de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Quooker kijkt honderd jaar vooruit

17 sep om 10:17 uur

Op 3 juli vierden Quooker en het bouwteam de oplevering en opening van het nieuwe distributiecentrum in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld op Vakbeurs Openbare Ruimte: kennisdelen door ontmoetingen en lezingen

16 sep om 08:35 uur

Op 23 en 24 september 2026 is het weer tijd voor de Vakbeurs Openbare Ruimte in de Utrechtse Jaarbeurs, dé…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat een Utrechtse nieuwbouwwijk kan leren van de Blue Zones

11 sep om 10:00 uur

In Blue Zones – plekken waar mensen aantoonbaar langer en gezonder leven – spelen voeding, beweging,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Fonroche Lighting, Storix, MBI, Faunus, TG Lining, Boom & Bonheur, DPS Delta, Buitenkast en ZonneBouwHekken

2 sep om 14:37 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: Fonroche Lighting

2 sep om 14:29 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »