Assen maakt werk van speelvriendelijke openbare ruimte

donderdag 17 februari 2022
timer 3 min
De gemeente Assen heeft onlangs het buitenruimteplan Bewegen, Ontmoeten, Spelen en Sporten (BOSS) gepresenteerd. Samen met de inwoners gaat de gemeente aan de slag met de aanpak van speel- en ontmoetingsplekken, om eenzaamheid tegen te gaan, gezondheid te versterken en buitenspelen te stimuleren.

Een belangrijk uitgangspunt van BOSS is om in elke wijk centrale speel- en ontmoetingsplekken te creëren. Daarnaast is het de bedoeling om straatplekken te veranderen in aantrekkelijke groene ontmoetingsplekken, met ruimte om te zitten en met natuurlijke objecten waar kinderen op kunnen spelen. Het college van B&W heeft het plan vastgesteld en gaat het nu voorleggen aan de gemeenteraad. Het zal op de agenda van de nieuwe gemeenteraad komen.  

BOSS sluit aan bij het bestuursakkoord ‘Sterke wijken in een sterke stad’ en bij de ambitie ontspannen stedelijkheid uit de Omgevingsvisie. Verantwoordelijk wethouder Jan Broekema: "Speel- en ontmoetingsplekken zijn zo ontzettend belangrijk, omdat zij het mogelijk maken dat jong en oud elkaar ontmoeten, contact met elkaar leggen en in beweging komen. Het nieuwe buitenruimteplan gaat ons helpen om niet alleen kinderen, maar ook volwassenen te stimuleren om naar buiten te gaan. Verder biedt het een kader om nieuwe initiatieven van bewoners op een met elkaar samenhangende manier in ons beleid in te passen."

Maatwerk

Om ervoor te zorgen dat er in elke wijk een goede, aantrekkelijke ontmoetingsplek in de buurt is, zijn hiervoor centrale plekken aangewezen die hier speciaal voor worden ingericht. Hier kan iedereen bewegen, ontmoeten, spelen en sporten. Naast deze centrale plekken komen er in alle wijken extra ontmoetingsplekken, op basis van de behoefte in die buurt. Bijvoorbeeld een speelplek voor kinderen in de nieuwbouw of een extra trapveld bij grote aantallen jeugd en jongeren in een wijk. Op plekken waar nu vaak maar één toestel staat, is wellicht een picknickbank en een appelboom meer gewenst. Of een speciaal klanktoestel voor een kind in de straat met een visuele of mentale beperking. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rolstoelglijbaan zet nieuwe standaard voor inclusief spelen

28 jan om 12:35 uur

Wat als je in een rolstoel zit en net zo graag van de glijbaan wilt als ieder ander kind? Die vraag liet de…

Lees verder »
descriptionArtikel

In Noorderhaven Zutphen komen water, steen en mensen samen

22 jan om 08:46 uur

Aan de Noorderhaven in Zutphen is een nieuw plein ontstaan dat leeft, beweegt en verbindt. Het voormalige…

Lees verder »
flash_onNieuws

Arnhemse Park Beekdal wordt plek voor sport, natuur en recreatie

8 jan om 11:08 uur

Het Arnhemse Park Beekdal krijgt steeds meer vorm. Het gebied tussen de wijken Angerenstein, Geitenkamp en…

Lees verder »
flash_onNieuws

Derde magazine Ruimte voor Bewegen van 2025 is live!

18 dec 2025

De nieuwe editie van Ruimte voor Bewegen is gepubliceerd. In dit digitale magazine staat de inrichting van de…

Lees verder »
flash_onNieuws

RIVM publiceert vuistregels voor inrichten gezonde leefomgeving

18 dec 2025

Voor zaken als bewegen, groen en ontmoeten ontbreken harde ruimtelijke normen, wat hun positie in beleid en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek brengt hindernissen én aanbevelingen om in openbare ruimte te bewegen in kaart

15 dec 2025

Hoe beweegvriendelijk is de Nederlandse openbare ruimte eigenlijk? Het Mulier Instituut onderzocht in opdracht…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden

4 dec 2025

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Kenny Kersjes

3 dec 2025
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »