Boek ‘Allemaal spelen!’

maandag 12 november 2012
timer 2 min
  Het eerste Nederlandstalige boek waarin de ontwikkeling van de speelnatuur en de mogelijkheden voor kinderen met een fysieke beperking wordt beschreven, is nu te bestellen.

Boek ‘Allemaal spelen!’

Samen spelen


De bewoners uit de Zwolse wijk Schelle hadden een plek voor ogen waar kinderen met en zonder beperking samen spelend de natuur kunnen ontdekken. Maar dit bleek ambitieus, want hoe kun je op een natuurlijke speelplaats rekening houden met kinderen in een rolstoel? In het boek ‘Allemaal spelen’ worden verschillende invalshoeken en de daarbij horende expertise over de mogelijkheden van natuurlijke speelplaatsen voor kinderen met, en zonder, beperkingen belicht.


Ups en downs


Om achter het antwoord op de vraag te komen of een natuurlijke speelplaats voor kinderen met een beperking wel mogelijk is, zijn de bewoners van Schelle met deze vraag aan de slag gegaan. Tijdens dit onderzoek hebben zij ontdekt dat spelen in de natuur erg waardevol is, juist voor kinderen met een beperking. Daar worden alle zintuigen aangesproken en ontstaan er vanzelf allerlei soorten uitdagingen. Natuurspeelplekken zijn bij uitstek geschikt als plek voor samenspel, voor kinderen met en zonder beperking.

Boek


Alle bevindingen die uit het onderzoek zijn gebleken zijn gebundeld in het boek ‘Allemaal spelen’. Het boek wordt ondersteund door illustraties en twee praktijkverhalen en is geschreven als stimulans aan een nieuwe ontwikkeling. De auteurs hopen dat steeds meer mensen zich in de toekomst willen inzetten om natuurlijk spelen voor kinderen met een beperking mogelijk te maken.

Klik hier om dit boek te bestellen. 

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »
flash_onNieuws

Ruimte voor Bewegen magazine #2 is live!

30 sep om 14:53 uur

Ruimte voor Bewegen Magazine #2 is verschenen. In dit digitale magazine vind je inspirerende…

Lees verder »
flash_onNieuws

Noord-Holland investeert in doorfietsroutes

30 sep om 14:13 uur

De komende jaren investeert de provincie Noord-Holland samen met de gemeenten Bloemendaal, Haarlem, Heemstede…

Lees verder »

Ninja-parcours voor sporten in de buitenruimte

16 sep om 14:11 uur

Sporten in de buitenlucht is momenteel erg populair. Je kunt gaan wanneer je wilt en zit niet vast aan bepaalde…

Lees verder »

Inspectie en digitaal beheer speeltoestellen

16 sep om 13:55 uur

Speelplan inspecteert jaarlijks meer dan 200.000 speeltoestellen en ondergronden met als doel onveilige…

Lees verder »

Abrio brengt verkoeling in openbare ruimte

16 sep om 13:48 uur

Steden worden steeds warmer door het hitte-eilandeffect. Gemeenten zoeken daarom naar manieren om hun openbare…

Lees verder »

OBB Ruimtemakers ontwerpt en adviseert BOSSruimte

16 sep om 13:31 uur

Het team van OBB Ruimtemakers ontwerpt en adviseert ruimte voor iedereen om te Bewegen, Ontmoeten, Spelen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Play & Relax van Wereldhave: een minibos vol

14 sep om 08:46 uur

Shoppen vermoeiend? Niet in Kortrijk. Terwijl ouders bij winkelcentrum Ring Shopping neerploffen, verdwijnt hun…

Lees verder »