Bourgondische sfeer in stationsgebied Bergen op Zoom

dinsdag 23 mei 2017
timer 2 min
De komende jaren gaat de gemeente Bergen op Zoom fors investeren in de openbare ruimte rond het station. Gestreefd wordt naar een entree die past bij het historische karakter van de stad.

"De entree van de stad vanuit het station moet een inspirerende omgeving worden waar men zich op zijn gemak voelt en op een prettige manier kan werken, wonen en winkelen", liet burgemeester Frank Petter van Bergen op Zoom weten. Om hiertoe te komen is de ambitie om de Bourgonsiche sfeer van de Brabantse stad terug te laten komen in de openbare ruimte.

 

In de loop der jaren heeft en gebied een mix van stedelijke functies gekregen. Zo is het stadskantoor van Bergen op Zoom hier gevestigd, maar ook een ROC, de rechtbank en verschillende bedrijven en woningen. Vorig jaar is bovendien de bouw van een nieuw wooncomplex gestart.

 

Afgelopen maart werd in Bergen op Zoom het nieuwe stationstunneltje geopend. De herinrichting van het stationsplein is nu het laatste project dat onderdeel uitmaakt van een grootscheepse opwaardering van het stationsgebied. Voor het plein heeft de gemeente 100.000 euro uitgetrokken. Voornaamste verandering zal de nieuwe bestrating zijn. De werkzaamheden starten in juni en na de zomer moet het vernieuwde Stationsplein gereed zijn. De gemeente hoopt bovendien dat de aanpak van de openbarer ruimte reden zal zijn voor vastgoedeigenaren om te investeren in renovatie en nieuwbouw in het stationsgebied van Bergen op Zoom.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Routes in Great Places: beleving en comfort zijn te ontwerpen

30 sep om 09:45 uur

Precies tien jaar geleden kwam het handboek Prettige Plekken uit met ontwerp- en planningsrichtlijnen voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heusden vervangt 150 speeltuintjes door ruim 100 beweeg- en ontmoetplekken

28 sep om 10:00 uur

Waar in Heusden nu nog speeltoestellen voor basisschoolkinderen op plat gemaaid gras staan, komen de komende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer dan verlichting: een huiskamergevoel op het voorplein van metrostation Slinge

25 sep om 11:00 uur

Het signaal vanuit de bewoners rondom metrostation Slinge in Rotterdam was al langere tijd hetzelfde: de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Scorecard koppelt theorie aan praktijk voor koele plekken in Rotterdam

24 sep om 11:00 uur

Koele plekken in de stedelijke buitenruimte zijn essentieel om hittestress te verminderen, maar de kennis om ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten zetten de voetganger steeds vaker op één, maar waar is de data?

23 sep om 11:05 uur

Steeds meer gemeenten omarmen het STOMP-principe en willen de voetganger centraal zetten. Toch ontbreekt vaak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimtemakersindex maakt BOSS concreet en toepasbaar

22 sep om 15:00 uur

"In gelul kun je niet wonen." Met die uitspraak zette de Amsterdamse oud-wethouder Jan Schaeffer ooit…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »