Definitief ontwerp herinrichting centrum Goor

maandag 29 juli 2013
timer 3 min
Het college van B&W heeft het definitief inrichtingsplan openbare ruimte van het centrum van Goor vastgesteld. Het inrichtingsplan is een nadere uitwerking van het Masterplan Goor dat vorig jaar door de gemeente en Goor Collectief is opgesteld. Naar verwachting worden de werkzaamheden voor het eind van dit jaar afgerond.   

Definitief ontwerp herinrichting centrum Goor


Masterplan

In het Masterplan is een herinrichting van het voetgangersgebied tussen het Weversplein en de Grotestraat opgenomen, autovrij maken van het deel van de Grotestraat tussen de Wijnkamp en de Herman Heijermansstraat, aanpak van de pleintjes bij de Smederij en het politiebureau en inrichting van het `Sterplein' als hart van het centrum. In het voorlopig inrichtingsontwerp dat er nu ligt zijn de maatregelen uitgewerkt. Daarbij wordt voornamelijk uitgegaan van herbestrating en de toevoeging van groen en verlichting om de verblijfskwaliteit en de aantrekkelijkheid te verbeteren. Aan de westzijde van de Grotestraat (ter hoogte van de Tapperij) komt een extra parkeervak. 

Ideeen opgehaald 

Om tot het inrichtingsontwerp te komen hebben de direct betrokkenen, zoals winkeliers, Goor Collectief en omwonenden, tijdens twee inloopavonden ideeen aangedragen voor de herinrichting van het centrum. Deze ideeen zijn op hun bruikbaarheid onderzocht en voor zover mogelijk verwerkt in het voorlopig inrichtingsontwerp. Ook de centrumcoordinator van Goor Collectief heeft bijgedragen aan de uitwerking tot het voorlopig inrichtingsontwerp. Na vaststelling van het voorlopig inrichtingsontwerp hebben de plannen voor een ieder voor inspraak ter inzage gelegen. De meeste opmerkingen die binnen zijn gekomen hebben betrekking op de verkeersafwikkelingen in en rond het centrum. 

Verkeersstromen 

Het inrichtingsplan gaat in principe uit van een afsluiting van de Grotestraat van de Wijnkamp tot aan de Herman Heijermansstraat (bij Middelkamp Mode) en het voetgangersgebied tussen de Grotestraat en het Weversplein. De verkeersbesluiten en de feitelijke afsluitingen worden echter pas gerealiseerd op het moment dat een specifiek besluit is genomen over de verkeerscirculatie in het centrum. Hiervoor zijn verschillende varianten mogelijk die nu worden onderzocht. Het traject voor vaststellen van de verkeersstromen zal een eigen inspraaktraject gaan lopen waarbij belanghebbenden zienswijzen op dit onderwerp kunnen gaan indienen. Dit inrichtingsplan kan overigens los van de te nemen verkeersmaatregelen worden uitgevoerd zonder van invloed te zijn op verkeersafwikkeling in het vervolgtraject. 

Planning 

Naast de herinrichting van het centrum staan binnenkort ook de herinrichting van de Kerkplein en Kerkstraat (plein Waterstraat) en de onderhouds- en 30 km maatregelen Kerkstraat en Diepenheimseweg op stapel. In overleg met Goor Collectief is besloten deze drie afzonderlijke projecten samen te voegen om afstemmingsproblemen te voorkomen. Het totaalplan zal naar verwachting voor het einde van dit jaar afgerond zijn. De werkzaamheden in het centrum zijn uiterlijk half november klaar. 

 

 

Terug naar overzicht nieuws >>>

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Dynamische verlichting maakt voetgangersoversteken in Oss veiliger

20 aug om 08:00 uur

Hoe zorg je ervoor dat automobilisten een oversteekplaats op tijd opmerken? De gemeente Oss zocht een antwoord…

Lees verder »
descriptionArtikel

Spelen in de wadi: hoe steden ruimte voor water én spelen slim kunnen combineren'

14 aug om 09:00 uur

Een klimtoren op een eiland, bereikbaar via een bruggetje over een watergang. Eilanden waar je kunt struinen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

'We snappen het wel, maar passen het nog niet altijd toe'

12 aug om 12:21 uur

Beheerders in Nederland beoordelen zichzelf met een 6,8 als het gaat om toekomstbestendigheid. Een score die…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groen is geen franje: waarom stadsnatuur je brein verandert

11 aug om 09:00 uur

Veel wijst erop dat stadsnatuur een positief effect heeft op de gezondheid en het welbevinden van mensen. Toch…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ouderkerk aan de Amstel verruilt asfalt voor twee levendige pleinen

10 aug om 12:00 uur

Een supermarkt die wil uitbreiden. Een dorpscentrum dat al jaren te veel in het teken staat van auto's en te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drie pleinen, één verhaal: hoe Deventer zijn historisch hart herontdekte

5 aug om 11:00 uur

Rondom de Lebuinuskerk in het hart van Deventer liggen drie pleinen die elkaar raken, zonder ooit echt samen te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zonder goed beheer verdwijnt toegankelijkheid

3 aug om 11:00 uur

In elke editie van Straatbeeld werpt Denise Janmaat van het Nederlands Instituut voor Toegankelijkheid haar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Buurtplein Overhoeks: maatwerk in natuursteen, water en verblijfskwaliteit

30 jul om 08:00 uur

Aan de noordzijde van het IJ, direct achter het Eye Filmmuseum, ontwikkelt Amsterdam Overhoeks zich tot een…

Lees verder »