Deltastad Zwolle klimaatproof met adaptatiestrategie

maandag 8 juli 2019
timer 1 min
Klimaatverandering heeft veel invloed op onze openbare ruimte. In een stad als Zwolle, omringd door water, is die invloed nog groter. De stad bereidt zich voor op hitte, droogte en hoosbuien.

Samen met inwoners en bedrijven wil de gemeente Zwolle klimaatproof maken. Ze doet dat door in te zetten op verschillende sporen, bijvoorbeeld het verminderen van de kans op overstromingen. Verder wordt een betere vebinding tussen groen en water gemaakt. Zo worden met slimme stuwtjes grachten, vijvers, weteringen en kanalen beter met elkaar verbonden én met het groen in de omgeving.

 

Om klimaatverandering ook voor inwoners van de stad inzichtelijk te maken, is er een Zwolse Klimaatatlas gemaakt. Via de eigen postcode krijg je te zien welke risico's op wateroverlast er in jouw straat zijn. 

 

Meer lezen

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Sport en bewegen als vast onderdeel van ruimtelijke ordening

10 apr om 09:01 uur

Sport, bewegen en spelen krijgen een formele plek in de ruimtelijke ordening. Met de instemming van de Tweede…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem maakt serieus werk van klimaatadaptatie

10 apr om 08:25 uur

Toen na een extreme regenbui in 2014 zelfs roeibootjes door Arnhemse straten voeren, werd één ding duidelijk:…

Lees verder »
eee
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Nina Zandbergen

9 apr om 12:00 uur
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »
descriptionArtikel

Verkeersveilige schoolomgevingen vragen om meer dan een drempel

9 apr om 11:26 uur

Hoe richt je een schoolomgeving zo in dat kinderen zich veilig kunnen verplaatsen én gedrag daadwerkelijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer bomen én kabels: zo houd je de ondergrond in balans

7 apr om 09:00 uur

De ondergrond raakt steeds voller. Gemeenten willen meer bomen voor klimaatadaptatie en leefkwaliteit, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amersfoort laat bomen meegroeien met de stad

1 apr om 10:08 uur

Amersfoort is een groene en boomrijke stad en wil dat graag zo houden. In de vernieuwde Bomenleidraad laat de…

Lees verder »
flash_onNieuws

SlimCirculair geeft antwoord op circulaire uitdagingen in de openbare ruimte

1 apr om 09:24 uur

Hoe maak je de openbare ruimte écht circulair en duurzaam? Gemeenten, waterschappen en provincies zoeken…

Lees verder »
descriptionArtikel

Modulair en circulair: nieuwe impuls voor groene gevels

30 mrt om 08:36 uur

Groene gevels zijn bezig aan een snelle opmars. Niet uit luxe, maar uit noodzaak: ruimte voor groen op…

Lees verder »