Dit groene dak geeft stadsvogels een plek in dichtbebouwd Nederland

woensdag 6 september 2017
timer 2 min
De toenemende verstedelijking binnen Nederland heeft een negatief effect op de leefomgeving van vogels. Door meer groen toe te passen, blijven steden leefbaar voor stadsvogels.

Zo bieden platte daken bijvoorbeeld een enorm potentieel aan ruimte om meer groen in de stad te creëren en daarmee ook het leefgebied van vogels uit te breiden. In samenwerking met Vogelbescherming Nederland en Vivara Pro heeft Sempergreen het groene vogeldak ontwikkeld, wat op dinsdag 5 september is onthuld op het kantoorgebouw van de ING in Amsterdam. Met de introductie van dit allereerste groendak voor vogels wordt een belangrijke stap in de goede richting gezet. Tijdens een feestelijke lancering op dinsdag 5 september is het allereerste project met het groene vogeldak onthuld op het dak van het kantoorgebouw ‘Acanthus’ van ING in Amsterdam, in het bijzijn van Sempergreen, Vogelbescherming Nederland en Vivara Pro.

Een veilig toevluchtsoord

Het groene vogeldak is een groendak met een diversiteit aan beplanting, bestaande uit verschillende inheemse grassen, wilde bloemen en kruiden. Bij ieder 40 m2 vogeldak worden er twee verschillende nestkasten meegeleverd, een waterbad en eiken boomstammetjes. Daarnaast wordt er per project een insectenhotel geleverd. Hierdoor biedt het groene vogeldak naast voedsel en nestgelegenheid ook een veilig toevluchtsoord voor vogels.


Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rolstoelglijbaan zet nieuwe standaard voor inclusief spelen

28 jan om 12:35 uur

Wat als je in een rolstoel zit en net zo graag van de glijbaan wilt als ieder ander kind? Die vraag liet de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Kennisbundel ZonMw neemt gezondheid mee bij inrichten fysieke leefomgeving

28 jan om 09:51 uur

ZonMw heeft een nieuwe kennisbundel gepubliceerd met praktische kennis en instrumenten over hoe professionals…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transitie Rotterdamse openbare ruimte in zeven foto's

26 jan om 10:00 uur
De openbare ruimte staat onder druk door klimaat, mobiliteit en verdichting. Hoe Rotterdam inspeelt op deze…
Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal beleid zorgt voor nieuwe mindset bij inrichting en beheer Edese openbare ruimte

23 jan om 10:00 uur

Ambities te over, de ruimte beperkt. Het klinkt iedere gemeente bekend in de oren en in Ede is dat niet anders…

Lees verder »
descriptionArtikel

Metamorfose Wolvenvallei Rotterdam: 'het lijkt wel Canada'

19 jan om 11:02 uur

Midden in het Kralingse Bos in Rotterdam ligt een plek die jarenlang bijna niemand echt zag. Een uitgestrekte…

Lees verder »
descriptionArtikel

To infinity… and beyond!

19 jan om 10:50 uur

Esther Philipsen is kenniswerker fysieke leefomgeving bij CROW en houdt zich dagelijks bezig met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Passerelle geeft Zwolle nieuwe verblijfsplek boven het spoor

13 jan om 11:45 uur

Zwolle investeert fors in nieuwe stadsdelen, met name in de Spoorzone ten zuiden van het station. Om…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuw stadsdeel 't Zoet Breda: van industrieterrein naar bruisende leefomgeving

8 jan om 11:34 uur

'Een plek waar historie, ambitie en toekomst samenkomen. Waar hoogstedelijkheid, wonen, werken, groen en …

Lees verder »