Drie zonneparken in Groningen

maandag 16 maart 2015
timer 1 min
In de gemeente Groningen zijn plannen voor het ontwikkelen van drie grote zonneparken in Hoogkerk, op de afgedekte vuilstortplaats Woldjerspoor en op bedrijventerrein Westpoort. Hiermee kunnen 7.000 huishoudens van groene stroom worden voorzien. De gemeente investeert hiervoor 150.000 euro.


In Hoogkerk ontwikkelt de gemeente Groningen een 3 hectare groot park. Twee andere bedrijven, Solar-EW en GroenLeven, hebben vergaande plannen voor de ontwikkeling van nog grotere parken op de afgedekte vuilstortplaats Woldjerspoor en op bedrijventerrein Westpoort. De aanleg van deze zonneparken wordt mede mogelijk door een landelijke stimuleringsregeling voor het opwekken van duurzame energie (SDE+).
 

Braakliggende terreinen

Hoewel het goed gaat met de toename van zonnepanelen op daken in Groningen, is het nog niet voldoende. Er zijn niet genoeg geschikte daken. Daarom is het noodzakelijk dat de gemeente plannen ontwikkelt voor grote zonneparken op braakliggende terreinen om meer duurzame energie te kunnen opwekken.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Straatbeeld op de Vakbeurs Openbare Ruimte: kennis delen door ontmoeting en lezingen

12 sep om 13:00 uur

Als strategisch partner van de grootste vakbeurs in de openbare ruimte van Nederland is het vakblad Straatbeeld…

Lees verder »
descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »

Agora Makers: zes vertrouwde merken onder één dak

16 sep om 13:34 uur

Wij geven het inrichten van de buitenruimte een nieuwe dimensie. Zes toonaangevende producenten – één krachtige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transformatie Oranjebuurt Dieren als model voor duurzame wijkontwikkeling

16 sep om 13:24 uur

In de afgelopen jaren heeft de Oranjebuurt in Dieren een ingrijpende metamorfose ondergaan. Waar de Oranjebuurt…

Lees verder »

Maak openbare voorzieningen slimmer met online beheer

16 sep om 13:19 uur

Met onze Slimme kast® heb je altijd en overal inzicht in de status van je installatie. Storingen worden direct…

Lees verder »

TG Lining maakt de openbare ruimte toegankelijk

16 sep om 12:32 uur

TG Lining is specialist op het gebied van geleideroutes voor mensen met een visuele beperking. 

Lees verder »
descriptionArtikel

Van boomrooster tot buitenbank: vader en zoon Willems over 30 jaar straatmeubilair

16 sep om 08:49 uur

Al in de jaren tachtig leverde Frank Willems materiaal voor de buitenruimte. Inmiddels geniet hij van zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een klein park met een groot verhaal

15 sep om 08:24 uur

Leonie Nieuwland is landschapsontwerper bij de gemeente Zwolle. Haar favoriete plek is het Azaleapark in de…

Lees verder »