Eerste ledverlichting in Hoorn

zondag 30 december 2012
timer 2 min
Op 12 december is op bedrijventerrein De Oude Veiling in Zwaag de oude tl-verlichting vervangen door led-verlichting. Het is het eerste project in Hoorn waarbij straatverlichting plaats maakt voor energiezuinige ledverlichting.

Eerste led-verlichting in Hoorn

Waarom vervangen


In 2010 zijn de gemeente Hoorn, het Ontwikkelingsbedrijf Noord-Holland Noord, de Hoornse Ondernemers Compagnie en Parkmanagement Hoorn gestart met een reeks verbeteringen op het bedrijventerrein De Oude Veiling. Daarbij zijn de wegen, de groenvoorziening en de parkeergelegenheid al aan bod gekomen. Het vervangen van de verlichting is één van de laatste werkzaamheden aan De Oude Veiling.

Duurzame verlichting


Led-verlichting verbruikt minder energie en heeft een langere levensduur dan andere lichtbronnen, zoals gloeilampen en tl-verlichting. Dankzij de dimfunctie wordt tussen 24:00 en 06:00 uur de felheid van het licht teruggeschakeld. Dit kan omdat er in deze nachtelijke uren vrijwel geen mensen op het bedrijventerrein komen. Hierdoor wordt nog meer energie bespaard. Het terugschakelen gebeurt om 24.00 uur, zodat cursisten van de dansschool veilig naar huis kunnen. Er blijft na 24:00 uur nog genoeg licht branden om De Oude Veiling zo veilig mogelijk te houden.

Programma ‘Puur Hoorn’


De nieuwe led-verlichting op De Oude Veiling past binnen de doelstelling van de gemeente Hoorn op het gebied van duurzaamheid. Door middel van het programma Puur Hoorn wil de gemeente samen met bedrijven en bewoners de stad zo duurzaam mogelijk maken. De besparingen op energie en onderhoud zorgen er daarnaast voor, dat de gemeente de investeringen in led-lampen snel terugverdient.

Bron: Hoorngids

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Soms flexibel, soms vast: hoe kiest u de juiste kleurtemperatuur?

1 mei om 10:00 uur

Steeds vaker is de vraag niet óf u goed verlicht, maar hóé u dat doet. Kiest u voor maximale controle en…

Lees verder »
flash_onNieuws

Handboek Omgevingsgericht Lichtontwerp nu ook online beschikbaar

11 mei om 13:42 uur

Het Handboek Omgevingsgericht Lichtontwerp (OGLO) is nu online beschikbaar. De publicatie is een initiatief van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw Doeboek helpt gemeenten duurzame infrastructuur echt toepassen

15 apr om 13:52 uur

Duurzame infrastructuur staat bij veel gemeenten hoog op de agenda, maar de stap van ambitie naar uitvoering…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eerste editie van Straatbeeld van 2026 verschenen!

27 mrt om 09:49 uur

De eerste editie van Straatbeeld in 2026 is uit! Dit nummer staat in het teken van klimaat, water en groen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Maatwerk voor lichtmasten in Diepenheim

2 mrt om 10:46 uur

Diepenheim is een van de acht Middeleeuwse steden van Twente. Een bijzonder plekje met een bijzondere…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beter en energiezuiniger straatbeeld met Essenze

11 feb om 10:06 uur

Essenze is een multifunctioneel led-armatuur van de Spaanse fabrikant Setga, met een zeer hoge mate van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Utrecht kiest winnend ontwerp voor iconisch lantaarnpaal-armatuur

6 feb om 14:08 uur

De gemeente Utrecht heeft het winnende ontwerp gekozen voor een nieuw armatuur voor de Utrechtse lantaarnpalen…

Lees verder »