Eerste lichtproject ‘positieve energie’-campagne Nuon opgeleverd

dinsdag 18 maart 2014
timer 2 min
Recent lanceerde Nuon haar nieuwe campagne ‘Positieve Energie – Energie is de mogelijkheid om iets te veranderen’. Het eerste project is de verbetering van de sociale veiligheid van een tunnel in Almere, die recent van donker naar licht veranderde. .

Sociale veiligheid

De gedachte hierachter is dat Nuon vol energie 'positieve veranderingen' teweeg wil brengen voor haar klanten en de maatschappij. De energieleverancier wil met de campagne helpen om Nederland prettiger te maken door fietstunnels, sportparken, kinderboerderijen of andere plekken die als sociaal onveilig worden ervaren, te verbeteren. Hierin spelen het veranderen van de lichtvoorziening en burgerparticipatie een belangrijke rol: verbeteringen worden altijd in nauwe samenwerking met omwonenden en gemeente gedaan.

Aftrap campagne

De aftrap van de campagne en het eerste concrete project is het aanpakken van de fietstunnel ‘het Burgerspad’ in Almere. Door het gevoel van sociale onveiligheid werd de fietstunnel door veel burgers gemeden. Recentelijk veranderde wethouder Ed Anker uit Almere samen met Nuon en omwonenden op een symbolische wijze de tunnel van donker naar licht. Op dit moment werken Nuon en de gemeente Almere aan de permanente verbetering van de tunnel, zodat bewoners van Almere weer met een veilig gevoel hierdoor kunnen fietsen.

Positieve verandering

Iedereen kan via de website van Nuon een plek nomineren die zij graag verbeterd zouden zien. Op deze nominaties kan vervolgens gestemd worden. Degenen die met de meeste stemmen hieruit als winnaars naar voren komen, zullen in de loop van dit jaar ook een 'positieve verandering' krijgen.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Slimme straatverlichting die automatisch dimt én van kleur verandert

24 nov om 11:47 uur

Lightronics introduceert LED2WELL Flex, ontwikkeld om met één lichtoplossing te kunnen wisselen van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Huiskamer van de stad verlicht én beveiligd met armatuur Talo

8 dec om 09:15 uur

Het Stadsplein in Capelle aan den IJssel wordt omgebouwd tot een centrale ontmoetingsplek met winkels,…

Lees verder »
descriptionArtikel

People Shaping Places: Agora Makers en de openbare ruimte van morgen

18 nov om 08:19 uur

 De openbare ruimte is meer dan alleen een plek waar je elkaar passeert of verblijft. Het weerspiegelt de grote…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Meer aandacht voor optelsom bekende maatregelen kan sociale veiligheid verbeteren’

12 nov om 09:05 uur

Met de actie ‘Wij eisen de nacht op’ vragen vrouwen aandacht voor de onveiligheid die ze ervaren. Michiel Meurs…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sfeervolle en duurzame vervanging armaturen Midden-Groningen

3 nov om 10:47 uur

De gemeente Midden-Groningen stond letterlijk voor grote uitdagingen. Hoe konden 120 grote armaturen in drie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van losse initiatieven naar samen impact maken in circulaire openbare verlichting

3 nov om 09:00 uur

Circulariteit in de openbare verlichting krijgt steeds meer aandacht. Toch werken veel partijen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brouwerspoort geeft centrum Veenendaal nieuwe dimensie

24 okt om 08:59 uur

Het gebied aan de oostkant van het centrum van Veenendaal was volgens Jeroen Feskens eind vorige eeuw ‘een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verlichting voor verbindingsweg Groningse stadsdeel Suikerzijde

22 sep om 08:00 uur

De Suikerzijde in Groningen transformeert van industrieel terrein naar levendig stadsdeel. Op deze iconische…

Lees verder »