Eerste lichtproject ‘positieve energie’-campagne Nuon opgeleverd

dinsdag 18 maart 2014
timer 2 min
Recent lanceerde Nuon haar nieuwe campagne ‘Positieve Energie – Energie is de mogelijkheid om iets te veranderen’. Het eerste project is de verbetering van de sociale veiligheid van een tunnel in Almere, die recent van donker naar licht veranderde. .

Sociale veiligheid

De gedachte hierachter is dat Nuon vol energie 'positieve veranderingen' teweeg wil brengen voor haar klanten en de maatschappij. De energieleverancier wil met de campagne helpen om Nederland prettiger te maken door fietstunnels, sportparken, kinderboerderijen of andere plekken die als sociaal onveilig worden ervaren, te verbeteren. Hierin spelen het veranderen van de lichtvoorziening en burgerparticipatie een belangrijke rol: verbeteringen worden altijd in nauwe samenwerking met omwonenden en gemeente gedaan.

Aftrap campagne

De aftrap van de campagne en het eerste concrete project is het aanpakken van de fietstunnel ‘het Burgerspad’ in Almere. Door het gevoel van sociale onveiligheid werd de fietstunnel door veel burgers gemeden. Recentelijk veranderde wethouder Ed Anker uit Almere samen met Nuon en omwonenden op een symbolische wijze de tunnel van donker naar licht. Op dit moment werken Nuon en de gemeente Almere aan de permanente verbetering van de tunnel, zodat bewoners van Almere weer met een veilig gevoel hierdoor kunnen fietsen.

Positieve verandering

Iedereen kan via de website van Nuon een plek nomineren die zij graag verbeterd zouden zien. Op deze nominaties kan vervolgens gestemd worden. Degenen die met de meeste stemmen hieruit als winnaars naar voren komen, zullen in de loop van dit jaar ook een 'positieve verandering' krijgen.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Prominente rol verlichting bij herinrichting Vlaszak en Nieuwe Mark Breda

13 jun om 09:11 uur

Het historische groene karakter van de Vlaszak aan de oostkant, en het blauwe karakter van de Nieuwe Mark aan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Lichtvervuiling: span het paard niet achter de wagen

12 jun om 10:17 uur

In elke editie van Straatbeeld schrijft een expert een column over het desbetreffende thema van het magazine.…

Lees verder »
descriptionArtikel

De favoriete plek van: Nico Roelofs

4 jun om 11:25 uur

Nico Roelofs, ontwerper en adviseur openbare verlichting bij de gemeente Arnhem, heeft een bijzondere band met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Licht in lagen: over de noodzaak van een stadslichtmeester

2 jun om 08:00 uur

Terwijl steden vergroenen en verduurzamen, blijft één aspect onderbelicht: de kwaliteit van licht in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Excentrieke lichtmasten met gemeentewapen in Winterswijk

27 mei om 08:00 uur

De Groenloseweg in Winterswijk is opnieuw ingericht en heeft naast fietspaden, nieuwe bomen en plantenvakken…

Lees verder »

Nieuw: Lightronics LED2WELL platform

26 mei om 12:05 uur

Gemeenten en provincies staan voor complexe keuzes op het gebied van de kwaliteit van de leefomgeving en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Femke Kaskens

26 mei om 10:14 uur

In deze aflevering van onze rubriek Young professional is de beurt aan Femke Kaskens (28). Femke is ontwerper…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prominente rol omgevingsgericht lichtontwerp bij transformatie Stationsplein Almere

16 mei om 11:00 uur

Licht en verlichting speelden een belangrijke rol bij het herinrichten van het Stationsplein in Almere van…

Lees verder »