Elandsgracht Amsterdam: zee van ruimte voor voetganger

vrijdag 26 augustus 2016
timer 1 min
Dit weekend wordt de Elandsgracht in Amsterdam opgeleverd. Het blik heeft plaatsgemaakt voor een zee aan ruimte voor voetgangers en veel groen.

Was de Elandsgracht vroeger het domein van auto's, nu zijn er nog maar 32 parkeerplaatsen over. Die zijn overdag voor het winkelend publiek bestemd en 's avonds kunnen bewoners hier hun auto kwijt. De verdwenen parkeerplaatsen zijn gecompenseerd in de parkeergarage aan de Appeltjesmarkt. Bewoners met een parkeervergunning mogen daar hun auto parkeren zonder daar extra voor te hoeven betalen.


Levensliederen

De vrijgekomen ruimte op de gracht is ingevuld met veel groen. In de middenberm staan grote bakken gevuld met planten Daarnaast zijn de stoepen verbreed, wat het geheel een frisse uitstraling geeft. Er is gezorgd voor veel zitgelegenheid met bankjes, zoals op het Johnny Jordaanplein. In de middenberm van de Elandsgracht zijn teksten van levensliederen aangebracht.

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deelawards voor Nijmegen, Den Haag en Wageningen

30 sep om 14:33 uur

Duurzame mobiliteit bepaalt steeds meer het straatbeeld in steden. Deelmobiliteit draagt daarbij bij aan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eindeloze mogelijkheden voor de inrichting en verlichting van de buitenruimte

20 sep om 13:41 uur

Van levendige pleinen en groene woonwijken tot sfeervol verlichte stadscentra en parken of functionele…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dorpsplein Alphen krijgt nieuw leven dankzij herinrichting

19 sep om 11:03 uur

In augustus 2015 werd Alphen, een dorp in de gemeente West Maas en Waal, getroffen door een hevige regenbui die…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe breng je met de MKI als gunningscriterium de CO2-uitstoot met driekwart terug?

18 sep om 09:24 uur

Bij provinciale infrastructuur is asfalt verantwoordelijk voor een groot deel van de CO₂-uitstoot. Bij een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cascades van natuursteen: de watertrap die Leidsche Rijn kleur geeft

18 sep om 09:15 uur

In het hart van het Utrechtse Leidsche Rijn ligt een park dat meer is dan zomaar een groenstrook. Het…

Lees verder »

Agora Makers: zes vertrouwde merken onder één dak

16 sep om 13:34 uur

Wij geven het inrichten van de buitenruimte een nieuwe dimensie. Zes toonaangevende producenten – één krachtige…

Lees verder »