Extra groen in steden tegen klimaatverandering

dinsdag 20 november 2018
timer 1 min
Om extreme wateroverlast de baas te zijn, komt meer groen in steden. Daarnaast worden op het platteland en in steden meer waterbergingen ontwikkeld.

Het Rijk, gemeenten en provincies hebben hierover afspraken gemaakt, schrijft NOS. Deze zijn bedoeld om Nederland weerbaarder te maken tegen klimaatverandering. Minister Cora van Nieuwenhuizen spreekt bij het maken van deze afspraken over een 'echt-aan-de-slagakkoord'. De extreme weersomstandigheden van met name afgelopen zomer hebben volgens Van Nieuwenhuizen nog eens extra laten zien dat er nu echt actie moet worden ondernomen. 


Het Rijk heeft de doelstelling om de komende jaren 300 miljoen euro vrij te maken om de afspraken te kunnen realiseren. Daarbij beloven de andere partijen (gemeenten, provincies en waterschappen) samen ook nog eens ditzelfde bedrag. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Piketpaaltjes slaan op weg naar circulaire lichtmasten in Amsterdam

17 jun om 15:25 uur

Naar voren struikelen. Zo omschrijft Hans van Bakel van de gemeente Amsterdam zijn stappen om het areaal van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het onderschatte potentieel van schoolpleinen

5 jun om 08:00 uur

Schoolpleinen worden vaak alleen gebruikt voor spelende kinderen, maar ze bieden veel meer mogelijkheden. Ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve verkeersmonitoring met Zebra-Safe

3 jun om 08:00 uur

Traffic Care, al zestien jaar actief in het verbeteren van verkeersveiligheid, zet met hun Zebra-Safe…

Lees verder »

Samen sterk voor duurzame buitenruimte

20 mei om 13:36 uur

GroundLevel en MeierGuss slaan de handen ineen: vanaf nu is GroundLevel de officiële distributeur van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Mijn Plek: Het Koopmansplein in Assen

24 apr om 08:46 uur

Diane Schepers draagt vanuit haar functie als adviseur klimaatadaptatie, riolering en stedelijk water al…

Lees verder »
flash_onNieuws

Klimaatadaptieve stad begint in eigen tuin

16 apr om 12:10 uur

Oldenzaal wil groener worden en roept inwoners op om mee te doen. Met de Groenblauwe Tuinsubsidie kunnen…

Lees verder »
flash_onNieuws

Beweegalliantie organiseert Actief Werkbezoek Leefomgeving

10 apr om 09:19 uur

Bewegen moet (weer) net zo normaal worden als ademhalen. Maar hoe realiseren we dat binnen de fysieke…

Lees verder »