Geld voor renovatie Hofpleinbogen

maandag 2 mei 2011
timer 2 min
Rotterdam De omgeving rond de Hofpleinbogen in Rotterdam wordt opgeknapt. In totaal stelt de deelgemeente Noord twee miljoen euro beschikbaar. Het is echter de vraag of dat voldoende is om de wensen van bewoners in te willigen.
Geld voor renovatie Hofpleinbogen

 

Teruggeven


De werkgroep Vrienden Van De Hofpleinlijn wil dat de bogen, die zo'n 2 kilometer lang vanuit het centrum naar de rijksweg A20 lopen, worden 'teruggegeven' aan de wijk. De werkgroep is ontstaan uit bewoners in het Liskwartier en andere buurten. Ze willen graag dat de historie van de bogen - die inmiddels een monumentenstatus hebben - gewaarborgd blijft. Ze willen ook dat de bogen iets toevoegen aan de wijk.

Winkeltjes


Wendelien Lans: \"Er zouden meer leuke winkeltjes komen voor de bewoners. Nu zitten ze maar tegen een muur aan te kijken. Bovenop de bogen, waar vroeger de Hofpleinlein liep, zou groen kunnen worden aangeplant en zou een wandelzone gemaakt kunnen worden.\" Ze beseft dat dit erg duur gaat worden, maar vindt dat dit over een aantal jaren uitgesmeerd kan worden.

Onderkant is van deelgemeente


Dagelijks bestuurder Nils Berndsen van de deelgemeente Noord vindt ook dat er snel iets met de bogen gedaan moet worden. \"Het probleem is dat de onderkant van de bogen van de deelgemeente is, terwijl het dak van het Rijk is. En die kunnen we moeilijk verplichten er iets mee te doen. Al voeren we de druk wel op.\"

Bron: RTV Rijnmond
 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Heusden vervangt 150 speeltuintjes door ruim 100 beweeg- en ontmoetplekken

28 sep om 10:00 uur

Waar in Heusden nu nog speeltoestellen voor basisschoolkinderen op plat gemaaid gras staan, komen de komende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer dan verlichting: een huiskamergevoel op het voorplein van metrostation Slinge

25 sep om 11:00 uur

Het signaal vanuit de bewoners rondom metrostation Slinge in Rotterdam was al langere tijd hetzelfde: de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Scorecard koppelt theorie aan praktijk voor koele plekken in Rotterdam

24 sep om 11:00 uur

Koele plekken in de stedelijke buitenruimte zijn essentieel om hittestress te verminderen, maar de kennis om ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten zetten de voetganger steeds vaker op één, maar waar is de data?

23 sep om 11:05 uur

Steeds meer gemeenten omarmen het STOMP-principe en willen de voetganger centraal zetten. Toch ontbreekt vaak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimtemakersindex maakt BOSS concreet en toepasbaar

22 sep om 15:00 uur

"In gelul kun je niet wonen." Met die uitspraak zette de Amsterdamse oud-wethouder Jan Schaeffer ooit…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte groeit opnieuw: hallen al in de zomer volgeboekt

21 sep om 11:00 uur

Op 23 en 24 september 2026 vindt in Jaarbeurs Utrecht de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Mart van Alem van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Mike Blauw

18 sep om 08:00 uur
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »