Geluidsscherm langs A27 kleurt zich rijk met graffiti

donderdag 27 juni 2019
timer 2 min
Langs de A27 bij Blaricum is een immens kunstwerk te bewonderen. De broers Stein en Wessel Koning maakten er een geluidsscherm vol met graffiti. Het kunstwerk is maar liefst 600 meter groot.

De broers Koning zijn al zes weken bezig om de metershoge geluidswal langs de snelweg bij Blaricum te verfraaien met hun graffitikunsten. De broers werken vanuit hun bedrijf ikwilgraffiti.nl  aan verschillende projecten. Deze muur noemen ze wel heel uniek, vooral omdat het zo immens groot is, schrijft NH Nieuws. De wand heeft een hoogte van gemiddeld 7,5 meter en een lengte van bijna een kilometer. Vanwege deze immense lengte oogt het nogal saai en van daaruit is het idee geboren het te verfraaien met graffiti.

Prijsvraag

In 2018, het jaar dat Blaricum de titel 'Kunststad 2018' droeg, is onder enkele kunstenaars en ontwerpbureaus een prijsvraag uitgeschreven, schrijft De Blaricummermeent. De broers Koning zijn als winnaar uit de bus gekomen en hebben zich voor het verfraaien van de geluidswal laten inspireren door de Panoramaroute. Ze hebben een ontwerp gemaakt voor een deel van het scherm aan de A27-zijde en het noordelijke bastion.


Het landschap op dit punt vormde het uitgangspunt voor het ontwerp. Door het landschap kunstzinnig op het scherm af te beelden, wordt de schoonheid hiervan benadrukt zonder dat het verkeer wordt afgeleid. Het aanbrengen van het kunstwerk is naar verwachting eind juni helemaal afgerond. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Straatbeeld op Vakbeurs Openbare Ruimte: kennisdelen door ontmoetingen en lezingen

16 sep om 08:35 uur

Op 23 en 24 september 2026 is het weer tijd voor de Vakbeurs Openbare Ruimte in de Utrechtse Jaarbeurs, dé…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Fonroche Lighting, Storix, MBI, Faunus, TG Lining, Boom & Bonheur, DPS Delta, Buitenkast en ZonneBouwHekken

2 sep om 14:37 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Seijsener, Makita, Bosch Beton, Mastscan, Streetlife, Ruimtemakers, Velosolutions en Speelplan

2 sep om 13:52 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Struyk, Rots Maatwerk, Inter Design, Roelofs, Schréder, Vandersanden, VélopA en Green2Grow

2 sep om 13:23 uur

Op 24 en 25 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Furns, Lightronics, Erdi, Fedu Opleidingen, ACO, Het Plein, Grijsen en Skelex

2 sep om 12:41 uur

Op 24 en 25 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Scorecard koppelt theorie aan praktijk voor koele plekken in Rotterdam

24 sep om 11:00 uur

Koele plekken in de stedelijke buitenruimte zijn essentieel om hittestress te verminderen, maar de kennis om ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten zetten de voetganger steeds vaker op één, maar waar is de data?

23 sep om 11:05 uur

Steeds meer gemeenten omarmen het STOMP-principe en willen de voetganger centraal zetten. Toch ontbreekt vaak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »