Geluidsscherm langs A27 kleurt zich rijk met graffiti

donderdag 27 juni 2019
timer 2 min
Langs de A27 bij Blaricum is een immens kunstwerk te bewonderen. De broers Stein en Wessel Koning maakten er een geluidsscherm vol met graffiti. Het kunstwerk is maar liefst 600 meter groot.

De broers Koning zijn al zes weken bezig om de metershoge geluidswal langs de snelweg bij Blaricum te verfraaien met hun graffitikunsten. De broers werken vanuit hun bedrijf ikwilgraffiti.nl  aan verschillende projecten. Deze muur noemen ze wel heel uniek, vooral omdat het zo immens groot is, schrijft NH Nieuws. De wand heeft een hoogte van gemiddeld 7,5 meter en een lengte van bijna een kilometer. Vanwege deze immense lengte oogt het nogal saai en van daaruit is het idee geboren het te verfraaien met graffiti.

Prijsvraag

In 2018, het jaar dat Blaricum de titel 'Kunststad 2018' droeg, is onder enkele kunstenaars en ontwerpbureaus een prijsvraag uitgeschreven, schrijft De Blaricummermeent. De broers Koning zijn als winnaar uit de bus gekomen en hebben zich voor het verfraaien van de geluidswal laten inspireren door de Panoramaroute. Ze hebben een ontwerp gemaakt voor een deel van het scherm aan de A27-zijde en het noordelijke bastion.


Het landschap op dit punt vormde het uitgangspunt voor het ontwerp. Door het landschap kunstzinnig op het scherm af te beelden, wordt de schoonheid hiervan benadrukt zonder dat het verkeer wordt afgeleid. Het aanbrengen van het kunstwerk is naar verwachting eind juni helemaal afgerond. 

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Sport en bewegen als vast onderdeel van ruimtelijke ordening

10 apr om 09:01 uur

Sport, bewegen en spelen krijgen een formele plek in de ruimtelijke ordening. Met de instemming van de Tweede…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem maakt serieus werk van klimaatadaptatie

10 apr om 08:25 uur

Toen na een extreme regenbui in 2014 zelfs roeibootjes door Arnhemse straten voeren, werd één ding duidelijk:…

Lees verder »
eee
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Nina Zandbergen

9 apr om 12:00 uur
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »
descriptionArtikel

Verkeersveilige schoolomgevingen vragen om meer dan een drempel

9 apr om 11:26 uur

Hoe richt je een schoolomgeving zo in dat kinderen zich veilig kunnen verplaatsen én gedrag daadwerkelijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer bomen én kabels: zo houd je de ondergrond in balans

7 apr om 09:00 uur

De ondergrond raakt steeds voller. Gemeenten willen meer bomen voor klimaatadaptatie en leefkwaliteit, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amersfoort laat bomen meegroeien met de stad

1 apr om 10:08 uur

Amersfoort is een groene en boomrijke stad en wil dat graag zo houden. In de vernieuwde Bomenleidraad laat de…

Lees verder »
flash_onNieuws

SlimCirculair geeft antwoord op circulaire uitdagingen in de openbare ruimte

1 apr om 09:24 uur

Hoe maak je de openbare ruimte écht circulair en duurzaam? Gemeenten, waterschappen en provincies zoeken…

Lees verder »
descriptionArtikel

Modulair en circulair: nieuwe impuls voor groene gevels

30 mrt om 08:36 uur

Groene gevels zijn bezig aan een snelle opmars. Niet uit luxe, maar uit noodzaak: ruimte voor groen op…

Lees verder »