Gent maakt werk van speelstraten

maandag 25 mei 2020
timer 2 min
De coronacrisis zorgt ervoor dat veel mensen deze zomer thuis moeten blijven. De Belgische stad Gent speelt daarop in door een extra procedure te starten om een speelstraat aan te vragen.

Gent heeft een extra, verkorte procedure uitgewerkt voor het aanvragen van een speelstraat. Gentenaars kunnen deze zomer 50 extra speelstraten organiseren. Om de coronavoorschriften te kunnen respecteren, zijn Gentenaars niet alleen aangewezen op de bekende speelplekken in de stad. Er moet een spreiding zijn van buitenruimtes over alle Gentse wijken. "Het is nu meer dan ooit belangrijk dat kinderen, gezinnen en buurtbewoners extra ruimte krijgen om te spelen en elkaar, met respect voor de richtlijnen, te ontmoeten. Speelstraten zijn broodnodig om daaraan tegemoet te komen. Vandaar deze oproep om deze zomer nog 50 extra speelstraten te organiseren", zegt verantwoordelijk wethouders Elke Decruynaere.

Spelende kinderen

Een speelstraat is een straat die gedurende een bepaalde periode exclusief voorbehouden is voor spelende kinderen en buurtbewoners. De periode om een speelstraat aan te vragen, was eigenlijk al afgelopen, maar daar past de Stad Gent nu een mouw aan. Er zijn een aantal voorwaarden waaraan voldaan moet worden voor het aanvragen van een speelstraat. Er mag bijvoorbeeld ook geen openbaar vervoer door de straat rijden en tweederde van de bewoners moet akkoord zijn. 

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Middelburg krijgt multifunctionele openbare ruimte met groen en inclusie

16 jun om 08:52 uur

De gemeente Middelburg presenteert een nieuwe visie op de inrichting van de openbare ruimte, gebaseerd op de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het onderschatte potentieel van schoolpleinen

5 jun om 08:00 uur

Schoolpleinen worden vaak alleen gebruikt voor spelende kinderen, maar ze bieden veel meer mogelijkheden. Ze…

Lees verder »
flash_onNieuws

Breda uitgeroepen tot meest speelvriendelijke gemeente van Nederland

11 apr om 13:21 uur

De gemeente Breda heeft de Jantje Beton Prijs 2025 gewonnen en mag zich de komende twee jaar de meest…

Lees verder »
flash_onNieuws

Beweegalliantie organiseert Actief Werkbezoek Leefomgeving

10 apr om 09:19 uur

Bewegen moet (weer) net zo normaal worden als ademhalen. Maar hoe realiseren we dat binnen de fysieke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beweegvriendelijke openbare ruimte: van visie naar praktijk

21 mrt om 08:00 uur

Een vader die met zijn kind een slingerpaadje neemt in plaats van de rechte stoep. Een groep jongeren die op…

Lees verder »

Abrio: innovatieve verkoeling voor stedelijke gebieden

10 mrt om 09:40 uur

Steden kampen met steeds hogere temperaturen door het hitte-eilandeffect. De Abrio uit de CoolHub™-collectie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het onderschatte potentieel van schoolpleinen

10 mrt om 08:44 uur

Schoolpleinen bieden vaak meer mogelijkheden dan alleen een speelplek voor kinderen. Van vergroening tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Avontureneiland in Borne als speelse oplossing voor water en klimaat

7 mrt om 09:36 uur

In gemeente Borne ligt een bijzondere plek: het Avontureneiland. Een plek waar kinderen kunnen spelen, bewoners…

Lees verder »