Haags binnenwater herontdekt

maandag 7 december 2015
timer 2 min
Meer rondvaartondernemingen dan ooit bieden hun diensten aan in de binnenwateren van Den Haag. Om ook in de toekomst het water aantrekkelijk te laten zijn, komt wethouder Revis met een nieuw actieprogramma.

De afgelopen jaren zijn in de grachten van Den Haag verschillende op- en afstapplekken, aanlegsteigers en wachtplekken voor bruggen gemaakt. Ook is er een passantenhaven aangelegd aan de Cruquiuskade.  Dit jaar is de Dr. Kuyperdam vervangen door een brug, waardoor het mogelijk is geworden om vanaf de NS-stations en het centrum naar Madurodam en het Westbroekpark te varen. Een ‘openbruggenroute' verbindt de Bierkade met het Verversingskanaal richting Scheveningen Haven; de bruggen gaan op verzoek open.
 

Waterkaart

Het aangezicht van het Haagse water is verbeterd door handhavingsacties tegen achterstallig onderhoud van woonboten en verwaarloosde recreatieschepen. Ook zijn kades opgeknapt.Op een speciale waterkaart zijn alle voorzieningen en routes aangegeven. De kunst voor de komende jaren is nog meer bekendheid geven aan Den Haag als bestemming voor waterrecreanten. De verwachting is dat er komend jaar extra kaarten worden gemaakt met daarop alle mogelijkheden voor vaarders van kano's en sloepen.
 

Verbinding met Westland

Wethouder Revis ziet nog veel mogelijkheden tot verdere verbetering van voorzieningen langs vaarroutes. Daarnaast is verbinden van het Haagse water met dat van het Westland een grote uitdagingen voor de komende jaren. Er loopt een onderzoek naar de mogelijkheden. Ook ontwikkeling van de Petroleumhaven en de nieuwe Poolster- en Fokkerhaven in de Binckhorst staat op de agenda. Het binnenwater hier is een belangrijke troef in de ontwikkeling van de Binckhorst tot aantrekkelijk woon- en werkgebied.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Verplaatsbare bomen geven Apeldoornse binnenstad een groenere uitstraling

16 mrt om 08:00 uur

In Apeldoorn zijn onlangs de eerste negen verplaatsbare bomen in de binnenstad geplaatst. De flexibele bomen in…

Lees verder »
flash_onNieuws

Speelvriendelijke buitenruimte staat centraal op BOSSdag op 26 maart

6 mrt om 11:49 uur

Met onder andere een keynote van auteur Vincent Luyendijk en de lancering van het visiedocument Ideale…

Lees verder »
flash_onNieuws

Amsterdam brengt kansen voor koelere straten in kaart

6 mrt om 08:55 uur

Amsterdam heeft een nieuw instrument om hittestress in de openbare ruimte aan te pakken. De Koele Groene…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht vernieuwt Handboek Openbare Ruimte

4 mrt om 08:45 uur

De gemeente Utrecht presenteerde onlangs een nieuw Handboek Openbare Ruimte dat de inrichting van straten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de 'Trapesa' baksteen

2 mrt om 08:57 uur

Struyk Verwo Infra heeft haar assortiment uitgebreid met de introductie van de parksteen ‘Trapesa’. De ‘Trapesa…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab fietspad biedt tijdelijke, duurzame oplossing bij HSL-project Rijpwetering

26 feb om 09:00 uur

Een innovatief en circulair fietspad langs een hogesnelheidslijn? In het Zuid-Hollandse Rijpwetering is het nu…

Lees verder »