Herinrichting station Ruurlo afgerond

maandag 6 augustus 2012
timer 2 min
Het stationsplein in Ruurlo heeft een metamorfose ondergaan. De fietsenstallingen zijn uitgebreid en er zijn nieuwe parkeerplaatsen, een busstation en een opvallende voetgangersbrug gebouwd. Het ontwerp van Railinfra Solutions werd gerealiseerd door aannemer Jan Kuipers Nunspeet.

Herinrichting station Ruurlo afgerondOntwerp- en realisatiepartners

Het ontwerp van de herinrichting is van Railinfra Solutions (Royal HaskoningDHV, Witteveen+Bos en DB International) en is gerealiseerd door aannemer Jan Kuipers Nunspeet, die tevens de voetgangersbrug realiseerde.

Opvallende voetgangersbrug

De voetgangerstraverse is de blikvanger van het project die is voortgekomen uit de wens om Ruurlo een bijzondere entree naar het station te geven. De brug leidt de passagiers naar de nieuwe parkeerplaatsen van het station. Door zijn vloeiende, esthetische vormgeving is de nieuwe voetgangersbrug een blikkenvanger. Uitgangspunt voor het ontwerp was het combineren van een rustige uitstraling en natuurlijke materialen met een eigentijds en verleidelijk ontwerp. De hoofddraagconstructie is uitgevoerd in twee stalen vakwerkspanten die onderling verbonden zijn door profielen en plaatwerk. Het driedimensionale vakwerkspant is opgebouwd uit kokerprofielen die in twee verschillende richtingen zijn gebogen.

Houten bekleding

Wat vooral opvalt aan de brug is de houten bekleding. De bekleding is van verduurzaamd vurenhout dat weerbestendig is. Daarnaast heeft het een lange levensduur. De bekleding is vervaardigd van Platowood en biedt een subtiel doorzicht op de stalen draagconstructie. De traptreden en het bordes zijn van duurzaam FSC-hout gemaakt. Om passagiers veilig van de brug te leiden zitten aan beide zijden van de trap een speciaal afgewerkte RVS buisleuning. In één van de buizen is led-verlichting geïntegreerd.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec om 07:53 uur

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden ineen

26 nov om 09:21 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van Park Lingezegen

24 nov om 09:36 uur

Een plek waar natuur, cultuur, sport, spelen en bewegen samenkomen. Dat is Park Lingezegen, een uitgestrekt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Met een praktische tool maakt Apeldoorn de buitenruimte ook een fijne plek voor meiden

19 nov om 08:32 uur

Confronterend vond Linda Hooijer het. Dat eerder óók zij bij het ontwerpen van de buitenruimte onbedoeld de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van stadsplein naar speelplein: het Museumplein als plek voor iedereen

14 nov om 15:59 uur

Wat ooit een klassiek stadsplein was, is vandaag een levendige ontmoetingsplek waar generaties samenkomen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vooruitkijken loont, zeker als het gaat om toegankelijkheid

29 okt om 13:37 uur

Bij het ontwerpen en inrichten van de openbare ruimte komt veel kijken. Er spelen talloze belangen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »