Keynote Peter van Assche; 'design, invent, build'

vrijdag 26 maart 2021
timer 2 min
De afsluitende keynote van de Verbindingsdag Circulaire Openbare Ruimte wordt verzorgd door Peter van Assche, architect en lector Architecture & Circular Thinking aan de Academie van Bouwkunst in Amsterdam. Van Assche komt spreken over nieuwe manieren van denken voor de vormgeving van onze leefomgeving.

“We gaan nu uit van een bepaalde systeemlogica, maar dagelijkse voorbeelden laten zien dat je ook heel anders kunt kijken naar processen, inrichting, financiën en samenwerking”, zo vertelt Van Assche. Onze huidige manier van werken is gestoeld op aannames die oud, versleten en zelfs schadelijk zijn, zo stelt de architect. “Een circulaire logica komt voort uit het formuleren van nieuwe aannames van hoe we de wereld willen zien, nu en in de toekomst. Dit betekent een radicale paradigma verschuiving voor het hele werkveld: van ontwerp naar productie, van proces naar financiering.” Van Assche zal niet alleen praten over vormgeving, maar ook over het Antropoceen, Mad Men, Alice in Wonderland, domme auto's en het ontwerp van hobbithuizen.

Van Assche noemt alvast één voorbeeld waar hij meer over vertelt tijden zijn keynote. “Met mijn architectenbureau hebben we een nieuw kantoor ontworpen voor de dienst openbare ruimte van de gemeente Amsterdam. De gevel bestaat uit materialen die beschikbaar waren en opgeslagen lagen in een eigen depot. Alles wat normaal door stratenmakers wordt gebruikt, hebben we nu ingezet voor de gevel. Denk bijvoorbeeld bak- en kernstenen en hoogwaardige bestrating van graniet.”

De afsluitende keynote, met als titel design, invent, build, begint om 16.15 uur. Bekijk hier het hele programma en meld je gratis aan.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het onderschatte potentieel van schoolpleinen

5 jun om 08:00 uur

Schoolpleinen worden vaak alleen gebruikt voor spelende kinderen, maar ze bieden veel meer mogelijkheden. Ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve verkeersmonitoring met Zebra-Safe

3 jun om 08:00 uur

Traffic Care, al zestien jaar actief in het verbeteren van verkeersveiligheid, zet met hun Zebra-Safe…

Lees verder »

Samen sterk voor duurzame buitenruimte

20 mei om 13:36 uur

GroundLevel en MeierGuss slaan de handen ineen: vanaf nu is GroundLevel de officiële distributeur van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Mijn Plek: Het Koopmansplein in Assen

24 apr om 08:46 uur

Diane Schepers draagt vanuit haar functie als adviseur klimaatadaptatie, riolering en stedelijk water al…

Lees verder »
flash_onNieuws

Klimaatadaptieve stad begint in eigen tuin

16 apr om 12:10 uur

Oldenzaal wil groener worden en roept inwoners op om mee te doen. Met de Groenblauwe Tuinsubsidie kunnen…

Lees verder »
flash_onNieuws

Beweegalliantie organiseert Actief Werkbezoek Leefomgeving

10 apr om 09:19 uur

Bewegen moet (weer) net zo normaal worden als ademhalen. Maar hoe realiseren we dat binnen de fysieke…

Lees verder »
flash_onNieuws

Bedrijventerrein Nieuw-Reijerwaard verlicht met duurzame gelijkstroom

31 mrt om 10:18 uur

Nieuw-Reijerwaard zet een belangrijke stap in de verduurzaming van de openbare ruimte door de verlichting…

Lees verder »