Klimaatadaptieve stad begint in eigen tuin

woensdag 16 april 2025

Oldenzaal wil groener worden en roept inwoners op om mee te doen. Met de Groenblauwe Tuinsubsidie kunnen bewoners hun tuin klimaatvriendelijker maken. Hoewel een tuin officieel onder privé-ruimte valt, is dit wel degelijk van belang voor klimaatadaptatie in de gehele stad.

De subsidie is dus in het leven geroepen om ervoor te zorgen dat inwoners hun tuin klimaatbestendiger kunnen inrichten. Dat is ook hard nodig; 70 procent van de grond in de gemeente Oldenzaal is namelijk privé-bezit. 

Door bomen te planten, tegels te vervangen of regentonnen te plaatsen, kunnen bewoners helpen om wateroverlast, hittestress en droogte tegen te gaan.

De gemeente biedt €50 per geplante boom, met een maximum van twee bomen per jaar. De maatregel maakt deel uit van een bredere aanpak waarin niet alleen de openbare ruimte, maar ook particuliere tuinen een sleutelrol spelen in de klimaatadaptatie van Oldenzaal.

Kijk voor meer informatie over de subidie op de website van de gemeente Oldenzaal.

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Beheer en toegankelijkheid zit 'm in de details

23 feb om 09:00 uur
Denise Janmaat kijkt vanuit haar rol als directeur bij Platform Toegankelijkheid dagelijks met een deskundig oog…
Lees verder »
flash_onNieuws

Breda heeft straks eerste rookvrije stadspark van Nederland

18 feb om 13:15 uur

Breda opent op 6 mei 2026 het rookvrije Seeligpark, dat wordt aangelegd op het terrein van de voormalige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rotterdam koploper in circulaire openbare verlichting

16 feb om 12:22 uur

Rotterdam verandert haar openbare verlichting ingrijpend. Van traditionele armaturen naar slimme, led-armaturen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Leergang helpt beheerders schakelen tussen techniek en participatie

13 feb om 13:50 uur

Beheerders van de openbare ruimte staan voor steeds complexere opgaven. Technische kennis alleen is niet meer…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eenvoudiger evenementenbeheer in Bodegraven-Reeuwijk

12 feb om 09:00 uur

In de gemeente Bodegraven-Reeuwijk is sinds kort een slimme oplossing in gebruik om stroomvoorzieningen op het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte maken voor de spelende mens met BOSSruimte

5 feb om 10:46 uur

'Je zou eigenlijk nooit moeten stoppen met spelen'. Die gedachte vormt de kern van BOSS. Niet alleen voor…

Lees verder »
flash_onNieuws

Lancering en webinars Vakgroep Vrouw & Veiligheid

5 feb om 09:15 uur

De openbare ruimte moet structureel veiliger en inclusiever worden. Dat is de inzet van een nieuw initiatief…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuw bomenplan moet elke Groningse buurt groener maken

3 feb om 09:14 uur

De gemeente Groningen heeft een nieuw bomenplan vastgesteld. Het doel van dit vernieuwde plan is dat in 2075…

Lees verder »