Led-verlichting op Boulevard Scheveningen

maandag 14 november 2011
timer 2 min
Boulevard Scheveningen krijgt led-verlichting De 195 nieuwe lichtmasten op de boulevard van Scheveningen worden voorzien van led-verlichting. Het gaat om de ontwerpen van architect De Solà-Morales van een hoekige lichtmast en een mast met een bolvormige lichtkap. De gemeente Den Haag maakt voor het eerst op zo’n grote schaal gebruik van led.
Led-verlichting op Boulevard Scheveningen


Dimbaar en op afstand aangestuurd


De led-verlichting gaat ruim drie keer langer mee dan de oude verlichting. Ook is de verlichting minder gevoelig voor storingen. De 195 lichtmasten worden straks op afstand aangestuurd. De verlichting is dimbaar en storingen worden automatisch gemeld bij de beheerder.


Bijzondere aansluiting en bekabeling


In de lichtmasten zitten aansluitingen voor bijzondere extra verlichting, zoals kerstverlichting en speakers voor evenementen. Als er een kabel kapot gaat is het niet nodig om de natuursteen open te breken. De kabels lopen van lichtmast naar lichtmast in een kabelkoker. Ze kunnen bij de mast zelf uit de grond worden getrokken.


Horizontale fundering


Bij het plaatsen van de lichtmasten moet rekening worden gehouden met de dijk onder de boulevard. In de dijk mag niet geboord worden. Daarom is op de plaats waar de masten op de dijk staan een speciale horizontale fundering gemaakt.

 

Meer artikelen met dit thema

Innovatieve, duurzame en betrouwbare aluminium masten

16 sep om 14:36 uur

Nedal aluminium is al meer dan 85 jaar dé specialist in het ontwikkelen en produceren van aluminium lichtmasten…

Lees verder »

Verantwoord Licht!

16 sep om 13:40 uur

Welke lichtoplossing past bij u? Energie-efficiëntie, extra comfort of meer respect voor flora en fauna? Ontdek…

Lees verder »

Maak een pitstop bij Signify – en geef je openbare ruimte een voorsprong

16 sep om 13:36 uur

Bezoek Signify op de Vakbeurs Openbare Ruimte en ervaar hoe slimme verlichting bijdraagt aan een veilige,…

Lees verder »

Agora Makers: zes vertrouwde merken onder één dak

16 sep om 13:34 uur

Wij geven het inrichten van de buitenruimte een nieuwe dimensie. Zes toonaangevende producenten – één krachtige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brisa Mini: unieke lichtoplossing in een compacte vormgeving

9 sep om 08:00 uur

De BRISA Mini is de nieuwste uitbreiding van de toonaangevende en ENEC+ gecertificeerde BRISA-familie van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de Peak 320 van Focus Lighting

31 jul om 09:00 uur

Waarom Modernista zoveel belang hecht aan duurzaam werken? Mede-eigenaar Ronald Vredenborg moet even nadenken…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzaamheid als bestaansrecht

27 jun om 10:59 uur

Als familieorganisatie is Schréder continu bezig met het overdragen naar de nieuwe generatie. Micha de Jong…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toegankelijkheid door licht

20 jun om 10:29 uur

Voor mensen met een visuele beperking vormt de openbare ruimte een dagelijkse uitdaging. Slechtzienden, die nog…

Lees verder »