Lichtmast van accoya

maandag 3 december 2012
timer 2 min
In het centrum van het Gelderse Dreumel heeft bedrijf Postma GWW op 16 november lichtmasten gemonteerd die gemaakt zijn van accoya. De accoya-lichtmasten zijn de eerste in Nederland en hebben een levensduur van vijftig jaar.

Lichtmast van accoya

Sterkte-specificatie van verkeersbrug


De 9,5 meter hoge masten zijn geproduceerd door Houtindustrie Buitenpost. Volgens directeur Theo Steenbeek van het Friese bedrijf heeft Dreumel met de masten de primeur in Nederland. Voor de lichtmasten is Accoya gebruikt met dezelfde sterkte-specificatie als de verkeersbruggen die in 2008 en 2009 over de snelweg A7 in Sneek zijn geplaatst.


Vormgeving van bootmast


Omdat de vormgeving veel weg heeft van de mast van een boot, werd samen met een Friese mastenmaker voor zeilboten de juiste lijmsoort bepaald om de lichtmasten te verlijmen. Na verlijming in de lengte en de dikte zijn de overtollige lijmresten in de timmerfabriek in Buitenpost verwijderd en zijn de masten afgewerkt met een transparante, niet-filmvormende coating. De lichtmasten zijn met een mastkoker met een lengte van 1 meter vastgeklemd en op de fundatie geplaatst.

Levensduur vijftig jaar


Accoya is naaldhout uit duurzaam beheerde bossen, dat door middel van een gifvrij proces wordt verduurzaamd. De masten in Dreumel zijn een ontwerp van architect Cees van der Goes. De accoya-lichtmasten een levensduur van vijftig jaar.

Bron oa: Cobouw

 

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Huiskamer van de stad verlicht én beveiligd met armatuur Talo

8 dec om 09:15 uur

Het Stadsplein in Capelle aan den IJssel wordt omgebouwd tot een centrale ontmoetingsplek met winkels,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slimme straatverlichting die automatisch dimt én van kleur verandert

24 nov om 11:47 uur

Lightronics introduceert LED2WELL Flex, ontwikkeld om met één lichtoplossing te kunnen wisselen van…

Lees verder »
descriptionArtikel

People Shaping Places: Agora Makers en de openbare ruimte van morgen

18 nov om 08:19 uur

 De openbare ruimte is meer dan alleen een plek waar je elkaar passeert of verblijft. Het weerspiegelt de grote…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bekende maatregelen samen maken het verschil voor sociale veiligheid

12 nov om 09:05 uur

Met de actie ‘Wij eisen de nacht op’ vragen vrouwen aandacht voor de onveiligheid die ze ervaren. Michiel Meurs…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sfeervolle en duurzame vervanging armaturen Midden-Groningen

3 nov om 10:47 uur

De gemeente Midden-Groningen stond letterlijk voor grote uitdagingen. Hoe konden 120 grote armaturen in drie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van losse initiatieven naar samen impact maken in circulaire openbare verlichting

3 nov om 09:00 uur

Circulariteit in de openbare verlichting krijgt steeds meer aandacht. Toch werken veel partijen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brouwerspoort geeft centrum Veenendaal nieuwe dimensie

24 okt om 08:59 uur

Het gebied aan de oostkant van het centrum van Veenendaal was volgens Jeroen Feskens eind vorige eeuw ‘een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verlichting voor verbindingsweg Groningse stadsdeel Suikerzijde

22 sep om 08:00 uur

De Suikerzijde in Groningen transformeert van industrieel terrein naar levendig stadsdeel. Op deze iconische…

Lees verder »