Light Challenge 2021 van start

dinsdag 21 september 2021
timer 3 min
Op 29 september is de kick off van de vijfde editie van de Light Challenge. Dit jaar buigen studenten zich over het thema Glowing Nature.

De Light Challenge is een ontwerpwedstrijd die voor het eerst in 2011 werd georganiseerd. De Light Challenge daagt nieuwe generaties uit om samen met bedrijfsleven en overheid tot innovatieve concepten te komen voor verlichting. De 2021-editie ‘Glowing Nature’ focust sterk op innovaties in duurzaamheid, gezondheid, gebruik van stedelijk groen en het lokaal benutten van energie op microniveau, om vanuit hier de stap te maken naar licht in de openbare ruimte met hulp van natuur, techniek en wetenschap met ruimte voor groen en biodiversiteit.

Jan Bakker is namens de gemeente Heerenveen initiatiefnemer van de Light Challenge en al jaren een van de stuwende krachten achter het event. “De Light Challenge daagt je uit om anders te denken en anders te werken. De vorige edities hebben al prachtige concepten en innovaties voortgebracht, maar ik ben ervan overtuigd dat dat dit jaar met het thema Glowing Nature overtroffen gaat worden”, klinkt het verwachtingsvol.

Traditiegetrouw wordt de Light Challenge ondersteund door een heel aantal gemeenten, marktpartijen en branchevereniging OVLNL. “OVLNL is met trots partner van de Light Challenge”, geeft voorzitter Arthur Klink aan. “Jongeren, de industrie en de overheid uitdagen en faciliteren om met innovatieve oplossingen te komen voor het verlichten van de buitenruimte is een van de speerpunten van OVLNL.”

Programma Kick Off

De feestelijke aftrap van de nieuwe Light Challenge vindt plaats in het Posthuis Theater in Leeuwarden. De deelnemende studenten krijgen officieel de opdracht overhandigd. De genodigden krijgen twee inspirerende masterclasses voorgeschoteld. Sandra van Beers vertelt over de Floriade en de verbinding met de Light Challenge. Kunstenaar Daan Roosegaarde laat zijn licht schijnen op het thema Glowing Nature. Tevens vindt de eerste in een reeks Light Challenge Debatten plaats. Onder leiding van energiecommissaris Ruud Koornstra gaan de tafelgasten met elkaar in gesprek over het thema Klimaat.

Meer weten over de Kick Off van de Light Challenge en je aanmelden voor de bijeenkomst? Kijk hier voor alle informatie.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Verlichting voor verbindingsweg Groningse stadsdeel Suikerzijde

22 sep om 08:00 uur

De Suikerzijde in Groningen transformeert van industrieel terrein naar levendig stadsdeel. Op deze iconische…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eindeloze mogelijkheden voor de inrichting en verlichting van de buitenruimte

20 sep om 13:41 uur

Van levendige pleinen en groene woonwijken tot sfeervol verlichte stadscentra en parken of functionele…

Lees verder »

Innovatieve, duurzame en betrouwbare aluminium masten

16 sep om 14:36 uur

Nedal aluminium is al meer dan 85 jaar dé specialist in het ontwikkelen en produceren van aluminium lichtmasten…

Lees verder »

Verantwoord Licht!

16 sep om 13:40 uur

Welke lichtoplossing past bij u? Energie-efficiëntie, extra comfort of meer respect voor flora en fauna? Ontdek…

Lees verder »

Maak een pitstop bij Signify – en geef je openbare ruimte een voorsprong

16 sep om 13:36 uur

Bezoek Signify op de Vakbeurs Openbare Ruimte en ervaar hoe slimme verlichting bijdraagt aan een veilige,…

Lees verder »

Agora Makers: zes vertrouwde merken onder één dak

16 sep om 13:34 uur

Wij geven het inrichten van de buitenruimte een nieuwe dimensie. Zes toonaangevende producenten – één krachtige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brisa Mini: unieke lichtoplossing in een compacte vormgeving

9 sep om 08:00 uur

De BRISA Mini is de nieuwste uitbreiding van de toonaangevende en ENEC+ gecertificeerde BRISA-familie van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de Peak 320 van Focus Lighting

31 jul om 09:00 uur

Waarom Modernista zoveel belang hecht aan duurzaam werken? Mede-eigenaar Ronald Vredenborg moet even nadenken…

Lees verder »