Meer en betere fietsparkeerplekken in Mijdrecht

maandag 6 februari 2023
Op verschillende plekken in het centrum van Mijdrecht zijn nieuwe fietsenstallingen geplaatst. De kans op beschadiging van de fiets is met deze klemmen kleiner en de fiets kan makkelijker worden vastgezet met een extra slot. Komende tijd worden op meerdere plekken in de gemeente tientallen fietsklemmen vervangen en worden er extra geplaatst.

De gemeente De Ronde Venen, waarbinnen Mijdrecht de grootste plaats is, vindt fietsen erg belangrijk. Het is een gezonde en duurzame manier van vervoer en binnen de dorpen vaak sneller dan de auto. Om het fietsen aantrekkelijker en veiliger te maken is onder andere het afgelopen najaar het fietspad langs de Constructieweg aangelegd. Ook wordt in het voorjaar een fietsrotonde aangelegd op de kruising Prinses Margrietlaan-Ambachtsherensingel.

Om fietsen te stimuleren is het ook belangrijk om voldoende plekken te hebben waar de fiets goed en veilig gestald kan worden. Hier wordt nu een eerste stap mee gezet. Oude fietsklemmen worden vervangen voor de nieuwe standaard. De nieuwe fietsklem komt op verschillende plekken in het centrum van Mijdrecht. Ook wordt het aantal flink uitgebreid. De komende tijd worden fietsklemmen ook vervangen en uitgebreid op verschillende andere plekken in de gemeente. 

Bron: gemeente De Ronde Venen

Fiets parkeren Mijdrecht

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Drie pleinen, één verhaal: hoe Deventer zijn historisch hart herontdekte

5 aug om 11:00 uur

Rondom de Lebuinuskerk in het hart van Deventer liggen drie pleinen die elkaar raken, zonder ooit echt samen te…

Lees verder »
descriptionArtikel

De echte prijs van straatmeubilair blijkt pas later

24 jul om 09:11 uur

Een goedkope afvalbak die na tien jaar alweer vervangen moet worden. Een duurzamer alternatief dat twintig jaar…

Lees verder »
meta
descriptionArtikel

Van rommelig plein naar kloppend hart van Castricum

23 jul om 08:29 uur

Zeven of acht verschillende soorten bestrating op één plein. Weinig groen, versleten tegels, en een inrichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Delft moet kiezen: niet alles past meer op straat

22 jul om 13:21 uur

Delft groeit van 110.000 naar 123.000 inwoners. De openbare ruimte groeit niet mee. Meer groen, betere…

Lees verder »

Van Haersmapark in Drachten in oude glorie hersteld

21 jul om 15:11 uur

Na een ingrijpende renovatie is het Van Haersmapark in Drachten officieel heropend. Het park kreeg een…

Lees verder »
descriptionArtikel

De totaalervaring van de speelplek het Boegpad in Gouda-Noord

21 jul om 10:00 uur

In de rubriek 'Mijn Plek' laat Straatbeeld professionals uit de openbare ruimte hun favoriete plek zien. Deze…

Lees verder »

Een groene ontmoetingsplek in binnenstad Oosterhout

6 jul om 13:15 uur

Het Arendsplein in Oosterhout is herontwikkeld tot een groene en aantrekkelijke ontmoetingsplek in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een bankje op de stoep als wapen tegen eenzaamheid

3 jun om 08:07 uur

Eenzaamheid is een van de grootste sociale uitdagingen van deze tijd. Bijna de helft van alle volwassenen…

Lees verder »