Metamorfose voor stationsgebied Bergen op Zoom is geslaagd

maandag 12 juni 2017
timer 3 min
Na een paar maanden intensief gebruik van het nieuwe tunnellandschap van station Bergen op Zoom kan geconcludeerd worden dat de metamorfose van het stationsgebied geslaagd is.

De opdracht voor wUrck was om een inrichtingsplan voor dit stationsgebied te ontwerpen inclusief de revitalisering van de tunnel, die in 1972 gebouwd was. wUrck heeft de verbindingen van de twee zijdes van het station en het perron weten te versterken.

Comfort voor de reizigers

Aan de oost- en westzijde van het station zijn, naast trappen en een lift naar het middenperron, nieuwe hellingbanen gekomen. Een gerevitaliseerde reizigersonderdoorgang heeft de transformatie van het station vervolmaakt.  Dit alles zorgt ervoor dat het station en het gebied rondom klaar is voor de toekomst. De nieuwe inrichting garandeert reizigers en passanten de benodigde comfort en toegankelijkheid, ook voor mindervaliden. Goede verbindingen en een functionele indeling van het stationsgebied dragen erbij toe dat reizigers eenvoudig de trein kunnen pakken.

Schakel voor de stad

Het station vormt een belangrijke schakel tussen de woonwijken aan de Oostzijde en het centrum aan de Westzijde. Voorheen oogde het station en de buitenruimte versleten. Goede verbindingen ontbraken. Het stationsgebied was niet klaar om de toenemende reizigersstromen op een comfortabele manier te verwerken. Het verschil in karakters van de west- en oostzijde is versterkt.  Aan de oostzijde is een groener beeld gecreëerd door de hellingbaan in een groene helling te leggen. Zo ontstaat er ook een open en heldere opzet, met goed zicht op de tunnelentree.

 


Credit: Jan de Vries

 

Aan de westzijde, de centrumkant, is in het verlengde van de tunnel naast de brede trap, ook een hellingbaan gekomen. De materialisering van de binnenstad is hier doorgezet en sluit daardoor aan bij het stedelijk uiterlijk van deze zijde.

Aantrekkelijke en sociaal veilige omgeving

De materialisering in de onderdoorgang heeft een strategische functie. Door het doorzetten van de witte tegels van binnen naar buiten toe oogt de tunnelmond breder. Hierdoor krijgt het een aantrekkelijker en meer uitnodigende werking en draagt het bij aan de sociale veiligheid. Ook het verlichtingsplan sluit hierop aan. Alle leuningen hebben oriëntatieverlichting gekregen, er zijn mastenspecials geplaatst en in de onderdoorgang zijn ledstroken aangebracht.
Bij het middenperron is meer daglicht naar binnengehaald door het verdwijnen van het dek en het plaatsen van een glazen lift. Op deze manier wordt het comfort en de veiligheid voor de reizigers verbeterd.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rolstoelglijbaan zet nieuwe standaard voor inclusief spelen

28 jan om 12:35 uur

Wat als je in een rolstoel zit en net zo graag van de glijbaan wilt als ieder ander kind? Die vraag liet de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Kennisbundel ZonMw neemt gezondheid mee bij inrichten fysieke leefomgeving

28 jan om 09:51 uur

ZonMw heeft een nieuwe kennisbundel gepubliceerd met praktische kennis en instrumenten over hoe professionals…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transitie Rotterdamse openbare ruimte in zeven foto's

26 jan om 10:00 uur
De openbare ruimte staat onder druk door klimaat, mobiliteit en verdichting. Hoe Rotterdam inspeelt op deze…
Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal beleid zorgt voor nieuwe mindset bij inrichting en beheer Edese openbare ruimte

23 jan om 10:00 uur

Ambities te over, de ruimte beperkt. Het klinkt iedere gemeente bekend in de oren en in Ede is dat niet anders…

Lees verder »
descriptionArtikel

Metamorfose Wolvenvallei Rotterdam: 'het lijkt wel Canada'

19 jan om 11:02 uur

Midden in het Kralingse Bos in Rotterdam ligt een plek die jarenlang bijna niemand echt zag. Een uitgestrekte…

Lees verder »
descriptionArtikel

To infinity… and beyond!

19 jan om 10:50 uur

Esther Philipsen is kenniswerker fysieke leefomgeving bij CROW en houdt zich dagelijks bezig met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Passerelle geeft Zwolle nieuwe verblijfsplek boven het spoor

13 jan om 11:45 uur

Zwolle investeert fors in nieuwe stadsdelen, met name in de Spoorzone ten zuiden van het station. Om…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuw stadsdeel 't Zoet Breda: van industrieterrein naar bruisende leefomgeving

8 jan om 11:34 uur

'Een plek waar historie, ambitie en toekomst samenkomen. Waar hoogstedelijkheid, wonen, werken, groen en …

Lees verder »