Minder zwerfafval door aanpak ‘Nijmegen schoon, heel gewoon’

donderdag 7 juli 2016
timer 2 min
Onder het motto ‘Nijmegen schoon, heel gewoon’ heeft de gemeente Nijmegen in samenwerking met afvalbeheerder Dar een campagne uitgevoerd om zwerfvuil rondom afvalcontainers te verminderen. In ruim 3 maanden is het afval op 23 locaties afgenomen.

Tijdens de campagne werd op de 23 locaties gemeten wat de campagne opleverde. Daaruit bleek dat het zwerfafval met gemiddeld 26 procent is afgenomen. Bij de meest vervuilde locaties was een afname van 30 tot zelfs 50 procent te zien.
 

De campagne werd gestart in verband met de ruim 100 locaties in Nijmegen die snel vervuilen, met name rond inzamelcontainers voor glas, textiel en restafval. De aanpak ging uit van positieve gedragsbeïnvloeding door onder andere voorlichting van afvalcoaches over afvalscheiding en het enthousiasmeren van bewoners door promotieteams. Ook werden er vijf verschillende borden bij de afvalcontainers geplaatst om mensen aan het juiste gedrag te herinneren.


Hier vindt u een infographic met de resultaten van de aanpak.
 

Wijkgerichte aanpak

Gemeente Nijmegen en Dar zullen na de zomer een plan opstellen om de aanpak wijkgericht voort te zetten. De gemeente laat weten handhaving in te zetten op locaties waar resultaten uitblijven. Het gaat in eerste instantie om zwerfafval maar op lange termijn ook om andere onderwerpen die te maken hebben met een schone leefomgeving.

Minder zwerfafval door aanpak ‘Nijmegen schoon, heel gewoon’

De aanpak ‘Nijmegen schoon, heel gewoon’ zorgde voor 26 procent minder zwerfafval.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Groen als prioriteit: gemeenten aan zet in nieuwe coalities

17 mrt om 14:23 uur

Gemeenten staan voor cruciale keuzes over klimaat, leefbaarheid en woningbouw. Koninklijke VHG roept lokale…

Lees verder »
flash_onNieuws

Verplaatsbare bomen geven Apeldoornse binnenstad een groenere uitstraling

16 mrt om 08:00 uur

In Apeldoorn zijn onlangs de eerste negen verplaatsbare bomen in de binnenstad geplaatst. De flexibele bomen in…

Lees verder »
person_outlineBlog

De top 8 van gasthoofdredacteur Eline van Weelden

9 mrt om 10:01 uur

We vroegen Eline van Weelden, gasthoofdredactuer van Straatbeeld nummer 6, waar ze haar inspiratie vandaan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Flexibel en duurzaam afvalbeheer met de Lixo-serie

2 mrt om 09:15 uur

Een hoogwaardige inrichting van de openbare ruimte vraagt om afvaloplossingen die duurzaam, robuust én flexibel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab fietspad biedt tijdelijke, duurzame oplossing bij HSL-project Rijpwetering

26 feb om 09:00 uur

Een innovatief en circulair fietspad langs een hogesnelheidslijn? In het Zuid-Hollandse Rijpwetering is het nu…

Lees verder »
flash_onNieuws

Scanauto's moeten stoepen vrijhouden in Rotterdam

25 feb om 16:42 uur

Een Rotterdamse proef met scanauto’s die fout geparkeerde voertuigen op de stoep opsporen, lijkt goed te werken…

Lees verder »