Minder zwerfafval door aanpak ‘Nijmegen schoon, heel gewoon’

donderdag 7 juli 2016
timer 2 min
Onder het motto ‘Nijmegen schoon, heel gewoon’ heeft de gemeente Nijmegen in samenwerking met afvalbeheerder Dar een campagne uitgevoerd om zwerfvuil rondom afvalcontainers te verminderen. In ruim 3 maanden is het afval op 23 locaties afgenomen.

Tijdens de campagne werd op de 23 locaties gemeten wat de campagne opleverde. Daaruit bleek dat het zwerfafval met gemiddeld 26 procent is afgenomen. Bij de meest vervuilde locaties was een afname van 30 tot zelfs 50 procent te zien.
 

De campagne werd gestart in verband met de ruim 100 locaties in Nijmegen die snel vervuilen, met name rond inzamelcontainers voor glas, textiel en restafval. De aanpak ging uit van positieve gedragsbeïnvloeding door onder andere voorlichting van afvalcoaches over afvalscheiding en het enthousiasmeren van bewoners door promotieteams. Ook werden er vijf verschillende borden bij de afvalcontainers geplaatst om mensen aan het juiste gedrag te herinneren.


Hier vindt u een infographic met de resultaten van de aanpak.
 

Wijkgerichte aanpak

Gemeente Nijmegen en Dar zullen na de zomer een plan opstellen om de aanpak wijkgericht voort te zetten. De gemeente laat weten handhaving in te zetten op locaties waar resultaten uitblijven. Het gaat in eerste instantie om zwerfafval maar op lange termijn ook om andere onderwerpen die te maken hebben met een schone leefomgeving.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »

Nieuw! Circus Zitelementen stelen de show

9 okt om 12:01 uur

Geïnspireerd door de levendigheid van de circusarena is CIRCUS een vernieuwende serie straatmeubilair van onze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »
flash_onNieuws

Met nieuwe machine bestrijdt Rotterdam de Japanse duizendknoop

22 sep om 10:57 uur

Rotterdam test een nieuwe machine om de overlast van de Japanse duizendknoop tegen te gaan. De plant wordt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »
descriptionArtikel

REstart, dé complete tool voor hergebruik

20 sep om 13:48 uur

Kleding nog goed te dragen maar dan wel voor iemand anders: Vinted. Konijnenhok niet meer nodig: Marktplaats.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dinxperlo maakt huiskamer van het centrum met Marktstroom.nl als stopcontact

18 sep om 13:37 uur

Winkelgebieden zijn volop in transitie. Gemeenten die niet anticiperen op het veranderende koopgedrag van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paleto & Pixel: slimme overkappingen voor duurzame mobiliteit en leefbare steden

18 sep om 10:54 uur

De fiets speelt een steeds grotere rol in het mobiliteitsbeleid van gemeenten. Fietsen is gezond, duurzaam en…

Lees verder »