Normontwerp nieuwe NEN 7067 ‘Kolken’ ter commentaar gepubliceerd

vrijdag 24 april 2015
timer 2 min
In Europees verband wordt EN 124, de norm voor putafdekkingen, herzien. De herziene versie geeft ruimte voor afdekkingen vervaardigd van andere materialen dan gietijzer, wordt in mei gepubliceerd en overgenomen als NEN-EN. De huidige nationale normen op dit gebied (NEN 7067, NEN 7068 en NEN 7057) sluiten niet aan op deze Europese ontwikkeling, daarom zijn ze samengevoegd tot een nieuw normontwerp: NEN 7067 ‘Kolken – Definities, nominale afmetingen, (functionele) eisen en beproevingsmethoden’. Belanghebbenden kunnen tot 1 juli commentaar indienen op het normontwerp.


NEN 7067 geeft definities en algemene functionele eisen voor niet vergrendelde kolken. Ook wordt de basis gegeven voor aanvullende materiaal- of product gebonden eisen in specifieke productnormen. 

De voornaamste wijzigingen ten opzichte van de te vervangen normen hebben betrekking op:

  • uitbreiding van het toepassingsgebied door het opnemen van kolken in speciale omstandigheden (bv. kolken zonder zandvang, trottoirkolken bij lage bandprofielen, kolken voor infiltratieriolen);
  • het toepassen van alternatieven voor het stankscherm;
  • aansluiting op NEN-EN 124;
  • het up-to-date brengen van de verwijzingen naar normatieve documenten;
  • het opnemen van eisen voor kolken van polymeerbeton.


Normontwerp ter commentaar

De NEN-commissie 349 165  ‘Afvalwatertechniek’ heeft een begeleidingscommissie aangewezen om normontwerp NEN 7067 op te stellen. 
Belanghebbenden kunnen het normontwerp kosteloos inzien op  www.normontwerpen.nen.nl en commentaar indienen tot 1 juli. De aangeleverde commentaren worden door de NEN-commissie ‘Afvalwatertechniek’ besproken.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

RIVM publiceert vuistregels voor inrichten gezonde leefomgeving

18 dec 2025

Voor zaken als bewegen, groen en ontmoeten ontbreken harde ruimtelijke normen, wat hun positie in beleid en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waterkunst in ere hersteld: hoe de Hans Petri fontein nieuw leven kreeg

19 nov 2025

Een vergeten fontein, een vervallen kunstwerk en een stad die op zoek was naar een nieuwe invulling. Dankzij de…

Lees verder »

Boom & Bonheur – Laat de openbare ruimte ademen

16 sep 2025

Een plein dat meteen sfeer ademt. Een straat die warmte én verkoeling biedt. Een park dat leeft van…

Lees verder »
descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei 2025

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young Professional in de openbare ruimte: Lune Walder

10 apr 2025

In deze aflevering van de rubriek Young Professional in de openbare ruimte spreken we met Lune Walder, die…

Lees verder »
hoofdfoto urban wildflowers
descriptionArtikel

'Kijk bij het normeren van groen vooral naar de kwaliteit'

17 mrt 2025
Groen is essentieel voor een gezonde leefomgeving. Het is onder andere belangrijk voor de luchtkwaliteit, het…
Lees verder »
descriptionArtikel

Omgevingsvisie Bernheze: gezondheid en gemeenschap centraal

14 jan 2025

De gemeente Bernheze heeft in samenwerking met adviesbureau Kragten een omgevingsvisie ontwikkeld die uniek is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Plantenbakken verfraaien en vergroenen Dordtse binnenstad

13 jan 2025

Dordrecht kent een prachtige historische binnenstad. Om de belevingswaarde nog verder te vergroten, heeft de…

Lees verder »