Optimaal bewateren en kluitverankeren

maandag 7 oktober 2019
timer 1 min
Sinds kort heeft Rootbarrier twee nieuwe producten in het assortiment: RootBarrier Watertapes (bewatering) en RootBarrier Arbretio (kluitverankering). Samen met de RootBarrier Gietrand vormen deze producten een totaalpakket voor het plantseizoen.

RootBarrier Watertapes is een 100 procent biologisch afbreekbaar tape op basis van jute, die zorgt voor optimale en langdurige bevochtiging van de bodem. Bomen, struiken en/of hagen hoeven dankzij de Watertapes minder vaak te worden voorzien van water, omdat de tape circa40 liter water per vierkantemeter vasthoudt. Met behulp van een gietrand blijft het water in het gebied van de stamvoet en wordt zo gedoseerd aan de kluit afgegeven voor optimale waterafgifte.  


Om het totaalplaatje compleet te maken, kan ook gebruik worden gemaakt van de
RootBarrierArbretio: een 100 procent biologisch afbreekbaar houten boomplantwig, die de aanslag van de bomen en de stabiliteit aanmerkelijk bevordert. De Arbretio kan snel en makkelijk in de kluit worden aangebracht en is daarom tijd- en kostenbesparend.  


Dit artikel is verschenen in Straatbeeld 04/2019. Lees meer van Straatbeeld in onze bibliotheek

 

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Satellietdata helpt steden de openbare ruimte slimmer te beheren

26 jan om 11:15 uur

Steden staan onder steeds grotere druk: meer inwoners, klimaatverandering en verouderde infrastructuur vragen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transitie Rotterdamse openbare ruimte in zeven foto's

26 jan om 10:00 uur
De openbare ruimte staat onder druk door klimaat, mobiliteit en verdichting. Hoe Rotterdam inspeelt op deze…
Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal beleid zorgt voor nieuwe mindset bij inrichting en beheer Edese openbare ruimte

23 jan om 10:00 uur

Ambities te over, de ruimte beperkt. Het klinkt iedere gemeente bekend in de oren en in Ede is dat niet anders…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Beheerders, kijk vooruit naar overmorgen’

23 jan om 09:44 uur

Behoudend en operationeel: dat is vaak het beeld van het beheer van de openbare ruimte. Wie echter met Eline…

Lees verder »
descriptionArtikel

30 jaar Recyfix: duurzame afwateringsoplossingen voor stedelijke infrastructuur

21 jan om 14:07 uur

Al drie decennia is Recyfix een vertrouwd element in straten, pleinen en andere infrastructuurprojecten. Toch…

Lees verder »
descriptionArtikel

To infinity… and beyond!

19 jan om 10:50 uur

Esther Philipsen is kenniswerker fysieke leefomgeving bij CROW en houdt zich dagelijks bezig met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Leidraad voor sturen op waarden helpt beheerders gemeenten verder

16 jan om 14:55 uur

Hoe bepaal je wat écht belangrijk is op welke plek in de openbare ruimte? Is het biodiversiteit, gezondheid,…

Lees verder »
flash_onNieuws

Datagestuurde laadpalengroei in Rotterdam

16 jan om 14:29 uur

Rotterdam is het jaar begonnen met een nieuwe laadpalenstrategie. Gebruikers van een elektrische auto moeten…

Lees verder »