Quadro ondergrondse boomgroeiplaats

woensdag 21 maart 2012
timer 1 min
Recent is door Humberg een veelbelovende ondergrondse omgeving voor stadsbomen ontwikkeld; het Quadro-systeem. Inter Design en BTL Bomendienst hebben een proefopstelling aangelegd om het systeem in de praktijk te testen.

Quadro ondergrondse boomgroeiplaats

 

Van alle groeivoorwaarden voor bomen zijn er in verharde, stedelijke omgevingen altijd één of meerdere factoren in gebreke. Een goede oplossing komt tegemoet aan zowel de eisen voor de boom als de civiele eisen voor de verharding. Een van de laatste ontwikkelingen op dit gebeid is het Quadro-systeem van Humberg.

Stalen skeletbasis

Het systeem is gebaseerd op een stalen skelet, dat wordt gevuld met een geschikt groeimedium en afgedekt met verharding. Quadro is in verschillende maten en uitvoeringen verkrijgbaar, tot 5 ton wiellast. Het Quadrosysteem is makkelijk uit te breiden via Quadro plus.

Proefopstelling

Inter Design heeft in samenwerking met BTL Bomendienst op haar eigen, zwaar belaste parkeerplaats twee bomen aangeplant in het Quadro-systeem. Nu kan van dichtbij worden gemonitord hoe de jonge bomen zich de komende jaren in dit systeem ontwikkelen. De leverancier houd u graag op de hoogte over de resultaten.
 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

17 jun om 10:01 uur

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van VRO op tot wettelijk verankerde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten versnellen samen naar een circulaire openbare ruimte

21 mei om 13:47 uur

Wat betekent het om als gemeente echt samen te leren en versnellen in de transitie naar een circulaire openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ecologisch bermbeheer groeit snel, maar vraagt om slimme samenwerking

5 mei om 10:34 uur

Kilometers bermen vol bloemen, insecten en leven: het klinkt eenvoudig, maar de praktijk is weerbarstiger.…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »