Realisatie Pop Up Park Arnhem

maandag 17 juni 2013
timer 1 min
Het tijdelijke Bartokpark in Arnhem, een initiatief en ontwerp van het Departement Tijdelijke Ordening en Buro Harro, is aangevuld met een kwart hectare heide van Nationaal Park de Hoge Veluwe.

Realisatie Pop Up Park Arnhem

 

Het pop-up stadspark , gelegen tegenover de Rozet, een ontwerp van Neutelings Riedijk Architects, transformeerde een braakliggend terrein tot een glooiend stukje Veluwe met heide, berken en grove dennen. 

Kunstwerk

De plek bleef niet onopgemerkt. De 100-jarige Burgers’ Zoo besloot dit jaar om de stad Arnhem een cadeau te geven in de vorm van een gigantisch Feestaardvarken van de internationaal bekende kunstenaar Florentijn Hofman. Als locatie voor dit beeld koos de kunstenaar het Bartokpark. Daar kan het Aardvarken zich, vanaf eind juli, net als in Burgers’Zoo op de Veluwe neervlijen.

Hoge Veluwe gerecycled

De schenking van Nationaal Park de Hoge Veluwe bestaat uit een stuk van hun uitgestrekte heidevelden, berkjes en grove dennen, materiaal dat als gevolg van terrein beheer anders als afval afgevoerd zou zijn. Hiermee wordt een deel van de Hoge Veluwe gerecycled in een nieuw stadspark in Arnhem.

Bron: De Architect

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Furns: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 08:36 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onzichtbare verkoeling langs de Nieuwe Mark

24 apr om 09:10 uur

De heringerichte Nieuwe Mark in Breda krijgt een bijzondere toevoeging: een vrijwel onzichtbaar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht zoekt ontwerpers voor nieuwe uitstraling elektriciteitshuisjes

23 apr om 08:38 uur

Utrecht start een ontwerpwedstrijd voor een nieuwe uitstraling van elektriciteitshuisjes in de binnenstad. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

In Singelpark Oldenzaal komen middeleeuwse stadsgeschiedenis en klimaatadaptatie samen

22 apr om 09:44 uur

Oldenzaal krijgt stap voor stap een binnenstad waarin je het verleden niet alleen ziet, maar ook echt ervaart.…

Lees verder »
descriptionArtikel

HolieMolie: goot die regenwater direct zichtbaar maakt

21 apr om 08:49 uur

Duurzaam waterbeheer stopt niet bij de grens van de openbare ruimte. Toch blijft het afkoppelen van regenwater…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe één groen schoolplein voor de hele stad verschil kan maken

20 apr om 08:21 uur

Een groen schoolplein lijkt een kleine ingreep, maar kan tegelijk hittestress verminderen, regenwater opvangen…

Lees verder »