Rolstoelschommel in Het Lindenhof Enschede

vrijdag 16 november 2012
timer 2 min
De rolstoelschommel in de recent heringerichte speeltuin Het Lindenhof te Enschede, mag met recht een bijzondere aanwinst genoemd worden. Het toestel, waarin kinderen met een lichamelijke beperking met rolstoel en al kunnen plaatsnemen, is de enige in de stad en werd bekostigd vanuit het wijkbudget. 

Rolstoelschommel in Het Lindenhof Enschede

 

Met een grote glimlach op zijn gezicht en de wind in zijn haren zit Justin Molderink met zijn rolstoel en al in een schommel die nog nergens anders in Enschede te vinden is. Het is één van de nieuwe attracties op speeltuin Het Lindenhof in de wijk Velve-Lindenhof. Woensdagmiddag 14 november vierden publiek, buurt en beheerders de officiële heropening van de speeltuin.

Geslaagde herinrichting


Met een nieuw trapveldje, fitnesstoestellen en een sintelbaan wil de speeltuin bij de tijd blijven. Onder het trapveldje is een speciaal bassin gebouwd om overtollig water snel af te voeren zodat er altijd gespeeld kan worden.

Voor iedereen toegankelijk


Maar vooral de nieuwe schommel voor rolstoelers trekt bekijks. „De rolstoelschommel is bekostigd vanuit het wijkbudget. Een behoorlijke klus. Al met al heeft het anderhalf jaar geduurd om de renovatie helemaal voor elkaar te krijgen”, geeft beheerder Hannes Kiel aan. “Want we willen voor iedereen toegankelijk zijn.”

Copyright artikel en foto: De Twentsche Courant Tubantia
Bekijk hier het originele artikel, inclusief video>>>
 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heusden vervangt 150 speeltuintjes door ruim 100 beweeg- en ontmoetplekken

28 sep om 10:00 uur

Waar in Heusden nu nog speeltoestellen voor basisschoolkinderen op plat gemaaid gras staan, komen de komende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten zetten de voetganger steeds vaker op één, maar waar is de data?

23 sep om 11:05 uur

Steeds meer gemeenten omarmen het STOMP-principe en willen de voetganger centraal zetten. Toch ontbreekt vaak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimtemakersindex maakt BOSS concreet en toepasbaar

22 sep om 15:00 uur

"In gelul kun je niet wonen." Met die uitspraak zette de Amsterdamse oud-wethouder Jan Schaeffer ooit…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld op Vakbeurs Openbare Ruimte: kennisdelen door ontmoetingen en lezingen

16 sep om 08:35 uur

Op 23 en 24 september 2026 is het weer tijd voor de Vakbeurs Openbare Ruimte in de Utrechtse Jaarbeurs, dé…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat een Utrechtse nieuwbouwwijk kan leren van de Blue Zones

11 sep om 10:00 uur

In Blue Zones – plekken waar mensen aantoonbaar langer en gezonder leven – spelen voeding, beweging,…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: Speelplan

7 sep om 09:03 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »