Rotterdam krijgt nieuwe multifunctionele ontmoetingsplek

maandag 1 maart 2021
timer 2 min
Op het Annie M.G. Schmidtplein in Rotterdam-Zuid verrijst net voor aanvang van het Eurovisie Songfestival, een multifunctionele ontmoetingsplek waar kunst, architectuur, podium en beleidsoplossingen samensmelten. In april moet de ontmoetingsplek gereed zijn.

Met het project ‘The Shape of Rotterdam’ wil ontwerpbureau Arttenders laten zien hoe wendbaar opdrachtgeverschap en een intensief participatieproject leiden tot een doeltreffend ontwerp in de buitenruimte. De ontmoetingsplek blijft minstens een half jaar liggen en kan zodra de coronamaatregelen het toelaten, ook als podium voor het Stadsprogramma rond het Eurovisie Songfestival gebruikt worden. 

Het idee van de Shape of Rotterdam komt voort uit een urgentie die Arttenders signaleert bij gemeenten om lokale identiteit en belangen een plek te geven in gebiedsontwikkeling. In samenwerking met gemeente Rotterdam en Rotterdam en Make it Happen maakte Arttenders een uitgebreide strategie waar welzijn, sport, vergroening tot aan klimaatadaptatie, gebiedsontwikkeling en lokale behoeften van bewoners en ondernemers samenkomen in een functionele artistieke interventie in de buitenruimte. Het Annie M.G. Schmidtplein op Rotterdam Zuid is uitgekozen als pilotlocatie en heeft de primeur als eerste ‘Shape of Rotterdam’: The Splash.

Lef

The Splash is geïnspireerd op de pierenbadjes uit de jaren 60 met een knipoog naar het huidige spiksplinternieuwe zwembad op Zuid. Het ontwerp van Arttenders en de Rotterdamse kunstenaar Cindy Bakker werd uitgekozen door een vak- en publieksjury om ‘het flexibele gebruik en het lef dat goed past bij Rotterdam’. Het multifunctioneel inzetbare ontwerp biedt ruimte voor ontmoeting en kan fungeren als podium voor jong en oud. Alle objecten zijn verplaatsbaar en vrij in te delen, zodat er ook gebruik van gemaakt kan worden in coronatijd. Het Annie M.G. Schmidt plein krijgt met The Splash een geheel eigen signatuur in Rotterdam en geeft meer kleur aan Zuid.

“Het doel van The Shape of Rotterdam is aantrekkelijke plekken in de buitenruimte ontwikkelen die echt door iedereen omarmd worden”, aldus mededirecteur Siobhan Burger van Arttenders. Ondernemers, buurtbewoners, Hart van Zuid, Gemeente Rotterdam en landschapsarchitect Karres en Brands zijn daarom actief betrokken in het proces.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Flexibel en duurzaam afvalbeheer met de Lixo-serie

2 mrt om 09:15 uur

Een hoogwaardige inrichting van de openbare ruimte vraagt om afvaloplossingen die duurzaam, robuust én flexibel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab fietspad biedt tijdelijke, duurzame oplossing bij HSL-project Rijpwetering

26 feb om 09:00 uur

Een innovatief en circulair fietspad langs een hogesnelheidslijn? In het Zuid-Hollandse Rijpwetering is het nu…

Lees verder »
flash_onNieuws

Scanauto's moeten stoepen vrijhouden in Rotterdam

25 feb om 16:42 uur

Een Rotterdamse proef met scanauto’s die fout geparkeerde voertuigen op de stoep opsporen, lijkt goed te werken…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe leidraad maakt openbare ruimte toegankelijk voor iedereen

24 feb om 08:38 uur

Een nieuwe leidraad van CROW helpt wegbeheerders en beleidsmakers bij het ontwerpen, inrichten en beheren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beheer en toegankelijkheid zit 'm in de details

23 feb om 09:00 uur
Denise Janmaat kijkt vanuit haar rol als directeur bij Platform Toegankelijkheid dagelijks met een deskundig oog…
Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen naar circulariteit en klimaatadaptatie op sport- en speelplekken

20 feb om 09:12 uur

De openbare ruimte staat onder druk: gemeenten willen sport- en speelplekken toekomstbestendig maken, terwijl…

Lees verder »