Rotterdams buitenpodium wint Europese prijs

woensdag 21 april 2010
timer 2 min
Rotterdams buitenpodium wint Europese prijs Het theater, podium en brug op het Grotekerkplein in Rotterdam krijgt een internationale special mention in de Europese Prijs voor de Publieke Ruimte. De eerste prijs ging naar een openlucht bibliotheek in Magdeburg en de tweede naar de Opera in Oslo.
Rotterdams buitenpodium wint Europese prijs

Rotterdams buitenpodium wint Europese prijs

Het theater, podium en brug op het Grotekerkplein in Rotterdam krijgt een internationale special mention in de Europese Prijs voor de Publieke Ruimte. De eerste prijs ging naar een openlucht bibliotheek in Magdeburg en de tweede naar het opera gebouw met stand in Oslo.

De inrichting van het Rotterdamse Grotekerkplein krijgt een eervolle vermelding in de European Prize for Urban Public Space. Het podium met de naam Urban Activators is ontworpen door Atelier Kempe Thill. Het publieke afdak doet dienst als podium en zorgt voor een kader rondom het uitzicht over de stad. In 2005 werd begonnen met het ontwerp en in 2008 met de bouw. Het hele ontwerp beslaat 10.000 vierkante meter. Rotary Club Rotterdam Noord, stichting 'Grotekerkplein' en OBR Rotterdam waren de ontwikkelaars. In totaal heeft het hen €1.150.500 gekost.

De eerste prijs was voor de openluchtbibliotheek met een sociaal doel in Magdeburg, Duitsland door KARO. De tweede plek is voor de prachtige Opera in Oslo, die dubbel dienst doet als strand en plein.

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer groen op hoogte: plantenbak en balustrade in één

6 mei om 10:04 uur

In stedelijke omgevingen wordt ruimte steeds schaarser, terwijl de behoefte aan groen juist toeneemt. FURNS…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eindhoven komt met concreet plan voor meer kunst in openbare ruimte

11 apr om 08:57 uur

Eindhoven wil kunst en cultuur een vaste plek geven in de openbare ruimte. In het nieuwe Actieplan Cultuur 2025…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het meest duurzame verkeersbord heeft u al in uw bezit

8 apr om 09:31 uur

In 2030 heeft de Rijksoverheid 50 procent circulaire inkoop als doel. Dit betekent dat producten en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een hoogwaardig stadsentree in Breda met aantrekkelijke verblijfsplekken

31 mrt om 09:59 uur

Kun je het schetsontwerp van een bank op de Stationslaan uitwerken, was de vraag van gemeente Breda. De…

Lees verder »

Levy: ik was een hek en ben nu een fietsenrek

26 mrt om 09:32 uur

Op de Nationale Klimaat Vakbeurs 2025, die plaatsvindt op 16 en 17 april in Expo Houten, presenteert Delta hun…

Lees verder »

Dakterrassen: groene oase in stedelijke omgeving

11 mrt om 08:55 uur

Dakterrassen winnen steeds meer terrein in de stedelijke omgeving. Ze bieden niet alleen extra buitenruimte,…

Lees verder »

Het voorjaar lonkt: samen genieten van de buitenruimte

3 feb om 14:27 uur

Met de eerste zonnestralen in aantocht, wordt de buitenruimte weer dé plek waar mensen samenkomen. Of het nu…

Lees verder »