Ruimte voor 8 tot 80: een pleidooi voor de straat van iedereen

dinsdag 6 juni 2017
timer 2 min
Nog te vaak richten we publieke ruimte in alsof iedereen 30 jaar is en atletisch. Een succesvolle stad heeft oog voor mensen van 8 tot 80, voor kinderen en ouderen. De straat is ruimte in de stad die we met elkaar delen. De ruimte waar we op weg naar iets anders aan voorbij schieten en waar nog te vaak het recht van de sterkste geldt. Naomi Felder (Bureau Feld) en Jorn Wemmenhove (Street Makers) verzorgen op 4 juli tijdens het Lopen Loont congres in Rotterdam een sessie over dit onderwerp.

Leefbaar en verdicht

In beleid en ontwerp blijft de publieke ruimte achter ten opzichte van specifieke plekken voor spelen en verblijven, speeltuin en park. Toch ligt hier de grootste potentie voor een prettig leefbare en verdichte stad, our common ground, de straat en de stoep. De meest democratische ruimte die we hebben, dichtbij huis, op loopafstand voor iedereen. Hier worden buurten gevormd. Soms met verheven stem, vaak met uitgestoken hand, maar nooit onverschillig en altijd in verbinding met elkaar.

 
Lopen en de straat combineren

In de sessie ‘Ruimte voor 8 tot 80: een pleidooi voor de straat van iedereen’ onderzoeken en gebruiken Felder en Wemmenhove met de deelnemers de stad al lopend. Aan de hand van twee doelgroepen kijken zij naar de kansen en mogelijkheden van deze ‘gewone’ publieke ruimte in de stad.

Hierbij worden de 2 blinde vlekken in de huidige praktijk: lopen en de straat, gecombineerd. Met een nieuwe kijk op de straat kan de transitie in onze steden van doorgangs- naar verblijfsgebied versnellen. "En dat is hard nodig want een goede stad voor kinderen en ouderen is een goede en succesvolle stad voor iedereen", aldus Naomi Felder.
 
Ga voor meer informatie naar: www.lopenloont.nl.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »