Scheveningen wil stadion én grootste sportstrand van Europa

woensdag 11 oktober 2017
timer 2 min
Het strand van Scheveningen moet hét sportstrand van Europa worden. Dat is de torenhoge ambitie van de gemeente Den Haag.

Het huidige sport- en surfstrand van het Noordelijk Havenhoofd in Scheveningen wordt verder ontwikkeld tot een volwaardig sportstrand en omvat circa acht hectare. Onderdeel van die uitbreiding wordt een beachsport-accommodatie aan het zuideinde van de boulevard. Deze accommodatie, ter grootte van 1800 m2, beschikt over een permanente tribune en wordt in de zomer getransformeerd tot een volwaardig beachstadion voor zo’n 2.000 toeschouwers.

Beach City 

Verder in de plannen: een sportduin met ‘muscle beach’, een boulderveld, crossfit-routes, basketbalvelden en skate-voorzieningen. Eerder werd een tender voor het onderwerp van Beach City uitgeschreven. Deze is gewonnen door Posad Spatial Strategies, Shift architecture & urbanism en LOLA Landscape Architects.

 

Zien en gezien worden speelt een belangrijke rol in het ontwerp van Beach City. Door de introductie van een openbaar toegankelijk duinlichaam ontstaat een fraai uitzicht over de haven, het strand en de zee. Samen met alle betrokken overheden en de diverse stakeholders in het gebied wordt de visie de komende tijd verder ontwikkeld. In januari 2018 wordt het schetsontwerp opgeleverd en enkele maanden later volgt het voorlopig ontwerp.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec om 07:53 uur

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden ineen

26 nov om 09:21 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van Park Lingezegen

24 nov om 09:36 uur

Een plek waar natuur, cultuur, sport, spelen en bewegen samenkomen. Dat is Park Lingezegen, een uitgestrekt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Met een praktische tool maakt Apeldoorn de buitenruimte ook een fijne plek voor meiden

19 nov om 08:32 uur

Confronterend vond Linda Hooijer het. Dat eerder óók zij bij het ontwerpen van de buitenruimte onbedoeld de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van stadsplein naar speelplein: het Museumplein als plek voor iedereen

14 nov om 15:59 uur

Wat ooit een klassiek stadsplein was, is vandaag een levendige ontmoetingsplek waar generaties samenkomen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vooruitkijken loont, zeker als het gaat om toegankelijkheid

29 okt om 13:37 uur

Bij het ontwerpen en inrichten van de openbare ruimte komt veel kijken. Er spelen talloze belangen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brouwerspoort geeft centrum Veenendaal nieuwe dimensie

24 okt om 08:59 uur

Het gebied aan de oostkant van het centrum van Veenendaal was volgens Jeroen Feskens eind vorige eeuw ‘een…

Lees verder »