'Sfeerloze' Kaasmarkt in Leiden moet groene ontmoetingsplaats worden

dinsdag 26 januari 2021
timer 2 min
Er wordt op dit moment gewerkt aan de plannen voor de herinrichting van de Kaasmarkt in Leiden. Het Centrummanagement Leiden komt met een plan waarmee de economische vitaliteit van de stad verder wordt versterkt. Het plein transformeert van een grijze, sfeerloze plek naar een parkplein met meer ruimte voor groen, ontspanning en wonen.

Centrummanager Gijs Holla vertelt over de plannen: "We willen dat de nieuwe Kaasmarkt een plek wordt waarop zowel bewoners als bezoekers graag verblijven, als een huiskamer van de binnenstad. Daarom pleiten wij voor een plein waarop groen overheerst, kleinschalige evenementen worden toegestaan en ruimte is voor beperkte parkeervoorzieningen. Door het creëren van ‘wanden’ aan de rand van het plein, door bebouwing en groen, ontstaat een ‘intieme’ sfeer op het plein."

Parkplein

Kleinschalige activiteiten zijn van groot belang om de Kaasmarkt tot leven te laten komen, zo stelt Holla. "Daarom willen wij op het nieuwe plein ruimte bieden aan kleinschalige en culturele evenementen, waaraan ook de kunstenaars van de Kaasmarktschool een bijdrage kunnen leveren." Daarnaast moet er meer horeca op het plein komen. "De Kaasmarktschool is een unieke plaats waar de komst van een nieuw ‘cultureel’ café een welkome toevoeging zou zijn. Daarnaast krijgt de bestaande horeca op beperkte schaal ruimte voor terrassen", aldus Holla. 

Economische vitaliteit

De Kaasmarkt ligt op een bijzonder gunstige locatie in de binnenstad van Leiden. Holla: "we hebben nu de kans om het plein de invulling te geven die bij onze binnenstad past. Daarmee krijgt Leiden niet alleen een nieuwe aantrekkelijke plek om te verblijven, we versterken ook de economische vitaliteit van de stad in zijn geheel."

De plannen zijn inmiddels voorgelegd aan de gemeenteraad. Daarnaast hebben ook andere partijen een plan ingediend. Later dit jaar wordt duidelijk wat er precies gaat gebeuren met het Kaasplein.  

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

In Singelpark Oldenzaal komen middeleeuwse stadsgeschiedenis en klimaatadaptatie samen

22 apr om 09:44 uur

Oldenzaal krijgt stap voor stap een binnenstad waarin je het verleden niet alleen ziet, maar ook echt ervaart.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe één groen schoolplein voor de hele stad verschil kan maken

20 apr om 08:21 uur

Een groen schoolplein lijkt een kleine ingreep, maar kan tegelijk hittestress verminderen, regenwater opvangen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte voor water, ruimte voor verbeelding

17 apr om 09:25 uur

Herman Reezigt is stedenbouwkundige en partner bij BURO MA.AN. In deze column stelt hij de vraag hoe we opnieuw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Alphen aan den Rijn meet tien jaar lang hoe groen binnenstad afkoelt

16 apr om 09:05 uur

Alphen aan den Rijn wil de binnenstad op hete dagen 8 tot 10 graden koeler maken door fors te vergroenen.…

Lees verder »
flash_onNieuws

Alkmaar finalist World Green City Awards 2026

16 apr om 08:49 uur

Alkmaar is genomineerd voor de AIPH World Green City Awards 2026. Met de inzending Like Alkmaar behoort de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Klimaatadaptatie begint bij de kleine bui

13 apr om 11:28 uur

In het debat over klimaatadaptatie gaat veel aandacht uit naar extreme stortbuien. Begrijpelijk, want in korte…

Lees verder »
flash_onNieuws

Sport en bewegen als vast onderdeel van ruimtelijke ordening

10 apr om 09:01 uur

Sport, bewegen en spelen krijgen een formele plek in de ruimtelijke ordening. Met de instemming van de Tweede…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem maakt serieus werk van klimaatadaptatie

10 apr om 08:25 uur

Toen na een extreme regenbui in 2014 zelfs roeibootjes door Arnhemse straten voeren, werd één ding duidelijk:…

Lees verder »