Straatfietspomp gaat internationaal

dinsdag 7 september 2010
timer 2 min
Straatfietspomp gaat internationaal Fietsbanden hebben lucht nodig en daar komen mensen vaak pas onderweg achter. Daarom ontwikkelde ondernemer Friederich Meijer uit Zwolle de AirForce, een robuuste fietspomp voor de openbare ruimte. Dit is inmiddels zo’n succes dat hij ook in België en Duitsland langs de weg staat. 
Straatfietspomp gaat internationaal

 

Drie eisen


“Bij de ontwikkeling van deze straatpomp stonden drie eisen centraal”, vertelt Meijer. “De pomp moest eenvoudig te bedienen zijn en op alle fietsen passen, hij moest hufterproof zijn en tot slot moest de prijs aantrekkelijk zijn.” De pomp kan worden toegepast in winkelcentra, bij belangrijke fietsknooppunten en bij stations of bushokjes. Maar ook horecabedrijven en kantoorparken kunnen voor hun fietsende klanten en medewerkers als extra service een straatpomp laten plaatsen.

Duurzaam en gezond


“Als we gezondheid en duurzaamheid willen stimuleren, dan is de straatfietspomp een goede investering. Het maakt fietsen prettiger, waardoor mensen eerder geneigd zijn om de tweewieler te nemen”, aldus Meijer. Die boodschap is inmiddels geland bij een flink aantal Nederlandse gemeenten, waar de straatfietspomp te vinden is. Ook in België en Duitsland heeft men lucht gekregen van de straatfietspomp. De gemeenten Hasselt (B) en Haren (D) hebben straatfietspompen geplaatst.
 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer groen op hoogte: plantenbak en balustrade in één

6 mei om 10:04 uur

In stedelijke omgevingen wordt ruimte steeds schaarser, terwijl de behoefte aan groen juist toeneemt. FURNS…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eindhoven komt met concreet plan voor meer kunst in openbare ruimte

11 apr om 08:57 uur

Eindhoven wil kunst en cultuur een vaste plek geven in de openbare ruimte. In het nieuwe Actieplan Cultuur 2025…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het meest duurzame verkeersbord heeft u al in uw bezit

8 apr om 09:31 uur

In 2030 heeft de Rijksoverheid 50 procent circulaire inkoop als doel. Dit betekent dat producten en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een hoogwaardig stadsentree in Breda met aantrekkelijke verblijfsplekken

31 mrt om 09:59 uur

Kun je het schetsontwerp van een bank op de Stationslaan uitwerken, was de vraag van gemeente Breda. De…

Lees verder »

Levy: ik was een hek en ben nu een fietsenrek

26 mrt om 09:32 uur

Op de Nationale Klimaat Vakbeurs 2025, die plaatsvindt op 16 en 17 april in Expo Houten, presenteert Delta hun…

Lees verder »

Dakterrassen: groene oase in stedelijke omgeving

11 mrt om 08:55 uur

Dakterrassen winnen steeds meer terrein in de stedelijke omgeving. Ze bieden niet alleen extra buitenruimte,…

Lees verder »

Het voorjaar lonkt: samen genieten van de buitenruimte

3 feb om 14:27 uur

Met de eerste zonnestralen in aantocht, wordt de buitenruimte weer dé plek waar mensen samenkomen. Of het nu…

Lees verder »