Straatfietspomp gaat internationaal

dinsdag 7 september 2010
timer 2 min
Straatfietspomp gaat internationaal Fietsbanden hebben lucht nodig en daar komen mensen vaak pas onderweg achter. Daarom ontwikkelde ondernemer Friederich Meijer uit Zwolle de AirForce, een robuuste fietspomp voor de openbare ruimte. Dit is inmiddels zo’n succes dat hij ook in België en Duitsland langs de weg staat. 
Straatfietspomp gaat internationaal

 

Drie eisen


“Bij de ontwikkeling van deze straatpomp stonden drie eisen centraal”, vertelt Meijer. “De pomp moest eenvoudig te bedienen zijn en op alle fietsen passen, hij moest hufterproof zijn en tot slot moest de prijs aantrekkelijk zijn.” De pomp kan worden toegepast in winkelcentra, bij belangrijke fietsknooppunten en bij stations of bushokjes. Maar ook horecabedrijven en kantoorparken kunnen voor hun fietsende klanten en medewerkers als extra service een straatpomp laten plaatsen.

Duurzaam en gezond


“Als we gezondheid en duurzaamheid willen stimuleren, dan is de straatfietspomp een goede investering. Het maakt fietsen prettiger, waardoor mensen eerder geneigd zijn om de tweewieler te nemen”, aldus Meijer. Die boodschap is inmiddels geland bij een flink aantal Nederlandse gemeenten, waar de straatfietspomp te vinden is. Ook in België en Duitsland heeft men lucht gekregen van de straatfietspomp. De gemeenten Hasselt (B) en Haren (D) hebben straatfietspompen geplaatst.
 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Slimme stroomkast maakt Burgumse markt veilig en toekomstbestendig

27 jan om 11:29 uur

De centrale markt in Burgum had te kampen met onveilige, verouderde stroomkasten. Kortsluiting en onduidelijk…

Lees verder »

Flamingo: omdat je fiets geen avonturen zoekt

16 jan om 13:59 uur

Veilig en efficiënt fietsparkeren is essentieel op plekken waar fietsen vaak onbeheerd achterblijven. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panoramabanken Zaanse Helden fraai voorbeeld van maatwerk

7 jan om 11:07 uur

Hoe maak je van een grote daktuin, die onderdeel is van een groene wandelroute, ook een plek om te verblijven?…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toegang tot openbaar sanitair niet als zwakke schakel, maar als recht voor iedereen

30 dec 2025

In een land dat fietsen en buitenleven stimuleert, blijft toegang tot openbare toiletten een zwakke schakel. In…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slim betalen voor energie: eenvoudige, eerlijke en duurzame marktstroom

22 dec 2025

Markten en evenementen vragen om betrouwbare en efficiënte stroomvoorziening.  Seijsener Techniek biedt slimme…

Lees verder »

Straatmeubilair verrijkt het nieuwe stedelijke centrum Four Frankfurt

16 dec 2025

In het hart van Frankfurt staat FOUR, een modern stedelijk complex waar wonen, werken, winkelen en ontspanning…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ode-aan-de-vrijwilligerbank in ’s-Hertogenbosch

16 dec 2025

Lekker uitkijken over natuurgebied ‘Het Bossche Broek’ kun je sinds kort vanaf het vernuftig geconstrueerde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec 2025

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »