Tijdelijk speelveld Oosseld Doetinchem

vrijdag 13 april 2012
timer 2 min
Buurtbewoners, gemeente Doetinchem en wijkteam Oosseld hebben tijdens het NLDoet weekend een tijdelijk, natuurlijk speelveld aangelegd op het terrein van de vroegere sporthal. Buurtkinderen en leerlingen van de Juliana- en Vijverbergschool in de aangrenzende MFA maken gebruik van de speelplek.

Tijdelijk speelveld Oosseld Doetinchem

Natuurlijk karakter

Het speelveld heeft een natuurlijk karakter, zoveel mogelijk gemaakt van materialen die uit de buurt komen. Zo zijn de bomen die onlangs in de wijk gekapt zijn, gebruikt om het veld in te richten. Er is een trapveldje en er zijn struiken en heggen waar hutten gebouwd kunnen worden. De kinderen kunnen hun fantasie de vrije loop laten, zandtaartjes bakken in het speelzand en lekker klimmen en klauteren over boomstammen en rotsblokken. Rondom de Daarnaast komt er een insectenhuis en staat er rondom de speelplek een hekwerk van gevlochten wilgentenen. Binnenkort wordt het gras gezaaid en eind april zal het veld officieel geopend worden.

Tijdelijke speelplek naast nieuwe MFA

Begin 2011 zijn de Julianaschool en de Vijverbergschool verhuisd naar hun nieuwe locatie bij MFA de Zonneboom. Een paar maanden later werd sporthal Oosseld gesloopt. Dit betekende dat er een groot, braakliggend terrein naast de school kwam te liggen. De bedoeling is dat Sité Woondiensten hier in de toekomst woningen gaat bouwen, maar wanneer is nog niet duidelijk. Een paar buurtbewoners zagen hier een kans om een tijdelijk speelveld voor de buurt- en de schoolkinderen te realiseren.

Gemeente deed voorbereidend grondwerk

Eind juni vorig jaar werd een handtekeningenactie overhandigd aan wethouder Peter Drenth van de gemeente Doetinchem. Na goedkeuring van toekomstig eigenaar Sité heeft dit erin geresulteerd dat er een tijdelijk natuurspeelveld kon worden aangelegd, waar in ieder geval een jaar gebruik van gemaakt kan worden. De gemeente legde met groot materiaal de basis van het grondwerk waarna de buurtbewoners en wijkteam Oosseld gaan het terrein verder vormgaven.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heusden vervangt 150 speeltuintjes door ruim 100 beweeg- en ontmoetplekken

28 sep om 10:00 uur

Waar in Heusden nu nog speeltoestellen voor basisschoolkinderen op plat gemaaid gras staan, komen de komende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten zetten de voetganger steeds vaker op één, maar waar is de data?

23 sep om 11:05 uur

Steeds meer gemeenten omarmen het STOMP-principe en willen de voetganger centraal zetten. Toch ontbreekt vaak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimtemakersindex maakt BOSS concreet en toepasbaar

22 sep om 15:00 uur

"In gelul kun je niet wonen." Met die uitspraak zette de Amsterdamse oud-wethouder Jan Schaeffer ooit…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld op Vakbeurs Openbare Ruimte: kennisdelen door ontmoetingen en lezingen

16 sep om 08:35 uur

Op 23 en 24 september 2026 is het weer tijd voor de Vakbeurs Openbare Ruimte in de Utrechtse Jaarbeurs, dé…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat een Utrechtse nieuwbouwwijk kan leren van de Blue Zones

11 sep om 10:00 uur

In Blue Zones – plekken waar mensen aantoonbaar langer en gezonder leven – spelen voeding, beweging,…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: Speelplan

7 sep om 09:03 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »