Tijdelijke invulling plein Oud-Beijerland

vrijdag 12 juli 2013
timer 1 min
De gemeente Oud-Beijerland wil 6,6 ton investeren in een voorlopige pleinfunctie voor het plein Beneden Molendijk voor kleine evenementen, met terrassen, gratis wifi, een speelvoorziening, tijdelijke winkel, parkeren en blijvende starterswoningen.

Tijdelijke invulling plein Oud-Beijerland

 

Dankzij een grondruil met de projectontwikkelaar Sabina van Beieren kunnen de al jaren leegstaande sloophuisjes in de Kerkstraat tegen de grond gaan, om plaats te maken voor definitieve nieuwbouw. Vanwege de aanhoudende economische crisis laat de komst van een nieuwe winkelcentrum op die plaats nog lange tijd op zich wachten. De tijdelijke winkel staat er voor zeven jaar.

Geen rotte kies

"Dit is waar we als klankbordgroep al vanaf de eerste dag op in hebben gezet. We kijken met spanning uit naar het eindresultaat", aldus initiatiefnemer Charles Ebbeler. Het verwaarloosde plein laten zoals het nu is - een 'rotte kies' in het dorpscentrum - was voor geen van de partijen een optie. De plannen voor tijdelijke inrichting worden behandeld in een extra gemeenteraad van 16 juli.

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Routes in Great Places: beleving en comfort zijn te ontwerpen

30 sep om 09:45 uur

Precies tien jaar geleden kwam het handboek Prettige Plekken uit met ontwerp- en planningsrichtlijnen voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heusden vervangt 150 speeltuintjes door ruim 100 beweeg- en ontmoetplekken

28 sep om 10:00 uur

Waar in Heusden nu nog speeltoestellen voor basisschoolkinderen op plat gemaaid gras staan, komen de komende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer dan verlichting: een huiskamergevoel op het voorplein van metrostation Slinge

25 sep om 11:00 uur

Het signaal vanuit de bewoners rondom metrostation Slinge in Rotterdam was al langere tijd hetzelfde: de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Scorecard koppelt theorie aan praktijk voor koele plekken in Rotterdam

24 sep om 11:00 uur

Koele plekken in de stedelijke buitenruimte zijn essentieel om hittestress te verminderen, maar de kennis om ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten zetten de voetganger steeds vaker op één, maar waar is de data?

23 sep om 11:05 uur

Steeds meer gemeenten omarmen het STOMP-principe en willen de voetganger centraal zetten. Toch ontbreekt vaak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimtemakersindex maakt BOSS concreet en toepasbaar

22 sep om 15:00 uur

"In gelul kun je niet wonen." Met die uitspraak zette de Amsterdamse oud-wethouder Jan Schaeffer ooit…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »