Tom Kniesmeijer keynote op NCBOR in Almere

dinsdag 4 september 2018
timer 2 min
Tom Kniesmeijer is keynote spreker tijdens het Nationaal Congres Beheer Openbare Ruimte (NCBOR) 2018, dat plaatsvindt op donderdag 22 november. Het congres staat dit jaar in het teken van de Toekomst van beheer.
Kniesmeijer is de man die voorbij de trends naar de maatschappij en de toekomst kijkt. In zijn presentatie gaat hij niet alleen in op de belangrijkste trends, maar ook hoe toekomstvisie omgezet kan worden in realiteit: “Ik specialiseer me in het vertalen van trends naar praktische inzichten. Ik noem mijzelf toekomstpsycholoog, omdat ik niet alleen de trends benoem, maar vooral ook kijk hoe mensen met al die veranderingen omgaan. Dat maakt het allemaal vaak meer toepasbaar. Meestal sluit ik in mijn lezingen aan bij de bevindingen van de TrendRede, waar ik de initiator van ben.”
 
Voor de beheerder van de openbare ruimte is ook een andere trend ingezet. Zo zullen de komende jaren de energietransitie, klimaatadaptatie en de circulaire economie invloed hebben op het beheer. Veel steden hebben bovendien te maken met een grote vervangingsopgave binnen de openbare ruimte. De beheerder is de continue factor in al deze veranderingen, om ervoor te zorgen dat de openbare ruimte op de toekomst wordt voorbereid. Maar, net zo belangrijk is het om de beheerder op deze toekomst voor te bereiden. Kniesmeijer geeft zijn visie op dit veranderingstraject en de toekomstige rol van de beheerder. Hoe kan deze hiermee aan de slag?
 

NCBOR 2018: Toekomst van beheer

Het Nationaal Congres Beheer Openbare Ruimte (NCBOR) is de jaarlijkse kennis- en ontmoetingsplek voor beheerders en adviseurs van de openbare ruimte. Reserveer alvast een plek in uw agenda, schrijf u in en profiteer tot uiterlijk 31 augustus van een vroegboekkorting van € 55,-. U betaalt geen € 450,- maar slechts € 395,-.
 
Meer informatie over het congres: www.ncbor.nl. Of schrijf u gelijk in.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Zo geeft Rotterdam biodiversiteit handen en voeten

30 jan om 10:35 uur

Het vergroten van de biodiversiteit hoeft niet te wachten op nieuwe parken of grote investeringen. Juist in het…

Lees verder »
flash_onNieuws

Gemeenten krijgen handvatten om vergroening duurzaam te financieren

29 jan om 08:59 uur

Steeds meer Nederlandse gemeenten willen hun openbare ruimte klimaatbestendiger en groener maken, maar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Satellietdata helpt steden de openbare ruimte slimmer te beheren

26 jan om 11:15 uur

Steden staan onder steeds grotere druk: meer inwoners, klimaatverandering en verouderde infrastructuur vragen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transitie Rotterdamse openbare ruimte in zeven foto's

26 jan om 10:00 uur
De openbare ruimte staat onder druk door klimaat, mobiliteit en verdichting. Hoe Rotterdam inspeelt op deze…
Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal beleid zorgt voor nieuwe mindset bij inrichting en beheer Edese openbare ruimte

23 jan om 10:00 uur

Ambities te over, de ruimte beperkt. Het klinkt iedere gemeente bekend in de oren en in Ede is dat niet anders…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Beheerders, kijk vooruit naar overmorgen’

23 jan om 09:44 uur

Behoudend en operationeel: dat is vaak het beeld van het beheer van de openbare ruimte. Wie echter met Eline…

Lees verder »
descriptionArtikel

30 jaar Recyfix: duurzame afwateringsoplossingen voor stedelijke infrastructuur

21 jan om 14:07 uur

Al drie decennia is Recyfix een vertrouwd element in straten, pleinen en andere infrastructuurprojecten. Toch…

Lees verder »
descriptionArtikel

To infinity… and beyond!

19 jan om 10:50 uur

Esther Philipsen is kenniswerker fysieke leefomgeving bij CROW en houdt zich dagelijks bezig met…

Lees verder »