Venray en Geldern werken samen in Openbare Verlichting

vrijdag 24 mei 2013
timer 1 min
De gemeente Venray en het Duitse Geldern zijn een samenwerkingsproject gestart op het gebied van openbare verlichting onder de naam Anders Belicht. Voor dit project stelt de Europese Unie een subsidie van 25.000 euro beschikbaar.

Venray en Geldern werken samen in Openbare Verlichting

 

Energie zonder grenzen

Beide gemeenten werkten al samen in het grensoverschrijdend project ‘Energie zonder Grenzen’. De gemeenten Venray en Geldern delen dezelfde visie en uitgangspunten als het gaat om energie en duurzaamheid. Het idee om onderzoek te doen met als doel een innovatieve aanpak op het gebied van openbare verlichting, sprak beide gemeenten dan ook direct aan.

Vergelijkingsonderzoek

Het project loopt tot einde 2013 en is voornamelijk gebaseerd op een vergelijkingsonderzoek van het beleid openbare verlichting in beide gemeenten. Ook worden geschikte pilot gebieden onderzocht. Uiteindelijk doel van het hele project is een openbare verlichting op maat voor de gebruikers van de openbare ruimte, waarbij veiligheidsaspecten, energie maar ook beleving en uitstraling een belangrijke rol spelen.

Het project Anders Belicht wordt mede begeleid door het programmamanagement bij de euregio Rijn-Maas-Noord in het kader van kaderproject 2 “Duurzame regionale ontwikkeling”.

Bron: Omroep Venray

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Niet meer licht, maar beter licht: Maastricht omarmt Dark Sky

11 jun om 08:20 uur

Maastricht vervangt haar volledige openbare verlichting, maar niet met meer van hetzelfde. De stad koos voor…

Lees verder »
flash_onNieuws

Zwolle licht drie historische iconen opnieuw aan

10 jun om 12:02 uur

Studio DL gaat de Peperbus, de Sassenpoort en het stadhuis van Zwolle voorzien van een nieuw lichtontwerp.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Lichtmasten voor Kurhaus ademen geschiedenis van Scheveningen

8 jun om 14:10 uur

De acht nieuwe lichtmasten op de Middenboulevard in Scheveningen zijn geen gewone lantaarnpalen. Ontworpen door…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen hoogwerker meer nodig dankzij digitaal proefschijnen met photogrammetry

4 jun om 08:25 uur

Traditioneel proefschijnen is kostbaar, tijdrovend en logistiek complex. Nico de Kruijter ontwikkelde een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Ferry Overweel

27 mei om 08:09 uur
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »
flash_onNieuws

Vakbeurs Ruimte, Licht en Techniek: exposanten uitgelicht

26 mei om 13:39 uur

Op 4 juni vindt de Vakbeurs Ruimte, Licht en Techniek plaats in Houten: een podium waar ontwerpers,…

Lees verder »

Lightronics introduceert PASSAAT: minder beheerlast en lager energieverbruik

26 mei om 13:22 uur

Openbare verlichting moet steeds meer leveren. Gemeenten, infrapartijen en beheerders willen energie besparen,…

Lees verder »

Industria: verlichting met maatschappelijke waarde

26 mei om 13:13 uur

De openbare ruimte vraagt om meer dan alleen licht. In een wereld die streeft naar een minimale voetafdruk,…

Lees verder »