Verbod chemische onkruidbestrijding

maandag 9 juli 2012
timer 2 min
De Tweede Kamer heeft  ingestemd met de motie voor een algemeen verbod op chemische (onkruid)bestrijding in de openbare ruimte, dat binnen afzienbare tijd zal worden doorgevoerd. De helft van de Nederlandse gemeentes maakt nog gebruik van chemie en staat nu onder druk alternatieven toe te passen.

Verbod chemische onkruidbestrijding

 

Heet water


WAVE lanceert de nieuwe generatie ‘Sensor Series 2.0’. Deze sensorgestuurde, zelfrijdende machine gebruikt alleen heet water om onkruid te bestrijden. De WAVE methode wordt in Europa beschouwd als de beste methode voor onkruidbestrijding zonder chemie.

WAVE onkruidbestrijding


De WAVE methode richt zich op het uitputten van de wortels. Met behulp van infrarood sensoren wordt bijna kokend heet water op het onkruid gespoten, alleen op die plekken waar daadwerkelijk onkruid staat. De hoeveelheid aangebracht water per cm2 (lees: effectiviteit) is – ongeacht de snelheid – altijd gelijk. Hiermee onderscheidt WAVE zich van andere heet water methoden die niet met sensoren werken.

Duurzaam


De WAVE machine is duurzaam in gebruik. De geoptimaliseerde sensorgestuurde techniek zorgt ervoor dat WAVE 70-90% minder heet water gebruikt dan bij ‘volvelds’methoden. Ook de milieubelasting in de vorm van CO2 uitstoot is daardoor aanzienlijk lager dan bij methoden die niet selectief onkruid bestrijden. Overigens wordt de volledige CO2 uitstoot van iedere zelfrijdende machine door WAVE gecompenseerd via het bosaanplantingsprogramma van Trees for All. De wendbare machine kan overweg met zowel verharde als (half)verharde ondergronden en veroorzaakt geen schade door schuren of afslijten. Meer informatie: www.waveonkruidbestrijding.nl
 

 

 

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ecologisch bermbeheer groeit snel, maar vraagt om slimme samenwerking

5 mei om 10:34 uur

Kilometers bermen vol bloemen, insecten en leven: het klinkt eenvoudig, maar de praktijk is weerbarstiger.…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onzichtbare verkoeling langs de Nieuwe Mark

24 apr om 09:10 uur

De heringerichte Nieuwe Mark in Breda krijgt een bijzondere toevoeging: een vrijwel onzichtbaar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht zoekt ontwerpers voor nieuwe uitstraling elektriciteitshuisjes

23 apr om 08:38 uur

Utrecht start een ontwerpwedstrijd voor een nieuwe uitstraling van elektriciteitshuisjes in de binnenstad. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

In Singelpark Oldenzaal komen middeleeuwse stadsgeschiedenis en klimaatadaptatie samen

22 apr om 09:44 uur

Oldenzaal krijgt stap voor stap een binnenstad waarin je het verleden niet alleen ziet, maar ook echt ervaart.…

Lees verder »