'Verborgen' en groen jaren 70 hotel opent in Amsterdam

maandag 22 augustus 2016
timer 2 min
Ontspannen in een hotel in de bruisende hoofdstad van ons land, maar toch met een groen uitzicht? Dat kan vanaf deze maand op de nieuwste locatie van Hotel V. Op de Fizeaustraat in Amsterdam heeft een jaren 70 pand, ontworpen door de gerenommeerde architect Piet Zanstra, na 12 jaar leegstand een nieuw leven gekregen. Mirjam Espinosa, Designer & Co-Eigenaar, vertelt: “Ons vier-en-een-half-sterrenhotel heeft al een schitterend uitzicht op de Amstel-skyline en de net aangelegde daktuinen maken dit nog mooier. Daarnaast leveren we hiermee een bijdrage aan de esthetische waarde van het gebouw en dragen we ons steentje bij om de waterproblematiek in de stad tegen te gaan.”

Hotel V: From Amsterdam with loVe

Het gebouw aan de Fizeaustraat is het derde Amsterdamse pand dat Hotel V nieuw leven inblaast. Het modern ingerichte familiehotel met een knipoog naar de jaren 70 wordt gerund door 12de generatie Amsterdammers met passie voor de stad en de wens om dit te delen met gasten. “Wij willen bijzondere en ‘verborgen’ locaties in de stad weer tot leven te brengen en een bijdrage leveren aan de directe omgeving. Hotel V Fizeaustraat staat in het door toeristen nog niet ontdekte Amsteldorp (Amsterdam Oost). Een unieke en groene wijk, waar een hotel met daktuin helemaal tot zijn recht komt”, aldus Espinosa.


Groene stadsdaken

Van Doorn Dakspecialist en BTL Realisatie verzorgden de inrichting en de realisatie van de daktuinen. “Op de eerste twee niveaus zijn natuurlijke groene daktuinen aangelegd, bestaande uit verschillende planten, waaronder (blauw) schapengras, eikbladvaren, lavendel en diverse soorten Sedum”. Aan het woord is Arie Bal, vestigingsmanager bij BTL. “Nederland heeft in de laatste maanden ervaren wat de gevolgen van wateroverlast zijn. Zeker in het stedelijk gebied liggen nog vele vierkante meters dak die, mits groen ingericht, een substantiële bijdrage kunnen leveren aan waterberging/-afvoer. Niet voor niets wil de gemeente Amsterdam 50.000 m2 aan groene daken erbij.“ De daktuinen zijn nu net aangeplant, maar de komende maanden gaat de beplanting groeien en bloeien, en kunnen gasten van het prachtige groene stadsgezicht genieten.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

17 jun om 10:01 uur

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van VRO op tot wettelijk verankerde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten versnellen samen naar een circulaire openbare ruimte

21 mei om 13:47 uur

Wat betekent het om als gemeente echt samen te leren en versnellen in de transitie naar een circulaire openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ecologisch bermbeheer groeit snel, maar vraagt om slimme samenwerking

5 mei om 10:34 uur

Kilometers bermen vol bloemen, insecten en leven: het klinkt eenvoudig, maar de praktijk is weerbarstiger.…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »