Vernieuwde stadsentree Den Haag krijgt vorm

dinsdag 24 januari 2017
timer 2 min
Je krijgt maar één kans voor een eerste indruk. Met dat idee is de gemeente Den Haag bezig om alle stadsentrees in de Hofstad aan te pakken. Onlangs werd een belangrijk deel van de Haagse Loper geopend, één van de belangrijkste toegangswegen naar de stad.

De Haagse Loper loopt van de Theresiastraat tot aan et Spuiplein. Drie maanden werd gewerkt aan het opknappen van dit stukje stad. Wethouder Revis opende samen met een aantal ondernemers deze stadsentree en was blij met het resultaat. "Met de typische rode klinkers en leuke details als de ooievaartjes krijgt iedereen die de Haagse binnenstad binnen wandelt via de Turfmarkt een goede indruk van de stad. Door de opening van de nieuwe horeca en straks de universiteit is deze plek ook een stuk levendiger. Een leuk, nieuw stukje binnenstad, waar het ook steeds fijner is om te verblijven en te wonen." Alle Haagse stadsentrees worden op een eenduidige manier aangepakt. Aankomen in Den Haag moet voelen als thuiskomen, zo vindt de gemeente.


Vast patroon van klinkers

De Turfmarkt is een belangrijk deel van de Haagse Loper. Vanaf september tot aan de Kerst is het deel van het Lage Zand tot aan het nieuwe Wijnhavenkwartier opnieuw ingericht. Nieuwe rode klinkers met daarin witte klinkers in een vast patroon sieren de straat. Ook zijn er twaalf nieuwe bomen geplant (Amerikaanse Iep). De bomen worden 's avonds verlicht met spots die vanuit de boomroosters omhoog schijnen. Nieuwe lichtmasten worden opgesierd met de typisch Haagse ‘ooievaartjes'. Naast Turfmarkt zijn ook Lage Zand en Schedeldoekshaven opnieuw ingericht. Niet alleen bovengronds is het nodige gebeurd. Ondergronds zijn kabels, leidingen en delen van de stadsverwarming vervangen.


Belangrijke looproute

De Haagse Loper is voor forensen, inwoners van Den Haag, recreanten en toeristen een belangrijke looproute richting de Haagse binnenstad, maar ook een bestemming voor duizenden werknemers. De Haagse Loper wordt de komende jaren verder ingericht. In het eerste kwartaal van het nieuwe jaar start de gemeente met de herinrichting van de Zwartebrug bij de Zwarteweg en de Oranjebuitensingel. Te zijner tijd wordt het gebied rondom het Spuiplein tegelijk met de gebiedsontwikkeling van het Spuikwartier aangepakt. Eerder is al het Anna van Buerenplein afgerond.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec om 07:53 uur

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden ineen

26 nov om 09:21 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van Park Lingezegen

24 nov om 09:36 uur

Een plek waar natuur, cultuur, sport, spelen en bewegen samenkomen. Dat is Park Lingezegen, een uitgestrekt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Met een praktische tool maakt Apeldoorn de buitenruimte ook een fijne plek voor meiden

19 nov om 08:32 uur

Confronterend vond Linda Hooijer het. Dat eerder óók zij bij het ontwerpen van de buitenruimte onbedoeld de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van stadsplein naar speelplein: het Museumplein als plek voor iedereen

14 nov om 15:59 uur

Wat ooit een klassiek stadsplein was, is vandaag een levendige ontmoetingsplek waar generaties samenkomen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vooruitkijken loont, zeker als het gaat om toegankelijkheid

29 okt om 13:37 uur

Bij het ontwerpen en inrichten van de openbare ruimte komt veel kijken. Er spelen talloze belangen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brouwerspoort geeft centrum Veenendaal nieuwe dimensie

24 okt om 08:59 uur

Het gebied aan de oostkant van het centrum van Veenendaal was volgens Jeroen Feskens eind vorige eeuw ‘een…

Lees verder »