Waterbergende vijver verhelpt overlast in Tilburg

woensdag 28 november 2018
timer 2 min
Bewoners nauw betrokken bij de herinrichting van het Tilburgse Stokhasseltpark.

Een lekke vijver met slechte waterkwaliteit zorgde voor overlast bij de gebruikers en omwonenden van het Stokhasseltpark in Tilburg. Dit was voor buurtbewoners aanleiding om handtekeningen in te zamelen en de Tilburgse politiek te vragen een nieuw plan op te laten stellen voor het gehele park. Het resultaat is een waterbergende vijver die niet alleen extra uitstraling geeft aan het park, maar ook de waterproblematiek oplost. 

Samen met bewoners en aannemers

Het plan werd vormgegeven door de gemeente Tilburg samen met de bewoners en BTL Advies.Waterberging, groene kwaliteit en gebruik / beleving van het park staan in het nieuwe plan centraal. Het ontwerp is volgens in een UAV-GC contract verder uitgewerkt en aanbesteed. Daarbij zijn de beoogde aannemers al vroegtijdig betrokken in het planproces om zo ook hun expertise in het plan te verwerken. 


Nu de vijver is aangelegd, is het de eyecatchervan het park. De vijver biedt ruimte om in pieksituaties 5000 m3 water te bergen en vertraagd weer af te voeren. Hierin wordt nu het water geborgen dat vroeger voor overlast zorgde in de aangrenzende woonwijk.De berging is gerealiseerd door ruimte te creëren tussen de waterdichte laag en de bovenzijde van de vijver. Door een rechtlijnig ontwerp en diverse schanskorven, is de relatie tussen park en vijver versterkt. Dit sluit aan bij het strakke patroon van het park en de wijk Stokhasselt

Waardevolle bomen

In het park waren heel veel bomen aanwezig. De waardevolle en toekomstbestendige bomen zijn ingepast in het ontwerp. Daarnaast zijn diverse nieuwe bomen, waterplanten, sierheesters en vaste planten opgenomen om het park een groene kwaliteitsimpuls te geven. Naast de ‘groene’ elementen zijn ook de paden opnieuw aangelegd, diverse banken neergezet om het park te kunnen beleven en enkele nieuwe speelvoorzieningen gerealiseerd.  


Nu de vijver klaar is en het park opnieuw is ingericht,is het park een buitenruimte geworden met vele functies en gebruiksmogelijkheden waar de bewoners van de aangrenzende wijk veel gebruik van maken. Komend voorjaar zullen de aangrenzende straten rondom het Verdiplein allemaal zijn aangesloten op de vijver en behoort ook daar de wateroverlast tot het verleden.  


U las zojuist een artikel uit Straatbeeld 05/2018. Lees meer van Straatbeeld in onze bibliotheek. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Buurtplein Overhoeks: maatwerk in natuursteen, water en verblijfskwaliteit

30 jul om 08:00 uur

Aan de noordzijde van het IJ, direct achter het Eye Filmmuseum, ontwikkelt Amsterdam Overhoeks zich tot een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hellendoorn maakt van bezuiniging een beweegvriendelijke visie

29 jul om 09:00 uur

Een enorme vervangingsgolf van verouderde speeltoestellen, maar geen budget om die op te vangen. Voor de…

Lees verder »
descriptionArtikel

De echte prijs van straatmeubilair blijkt pas later

24 jul om 09:11 uur

Een goedkope afvalbak die na tien jaar alweer vervangen moet worden. Een duurzamer alternatief dat twintig jaar…

Lees verder »
meta
descriptionArtikel

Van rommelig plein naar kloppend hart van Castricum

23 jul om 08:29 uur

Zeven of acht verschillende soorten bestrating op één plein. Weinig groen, versleten tegels, en een inrichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Delft moet kiezen: niet alles past meer op straat

22 jul om 13:21 uur

Delft groeit van 110.000 naar 123.000 inwoners. De openbare ruimte groeit niet mee. Meer groen, betere…

Lees verder »

Van Haersmapark in Drachten in oude glorie hersteld

21 jul om 15:11 uur

Na een ingrijpende renovatie is het Van Haersmapark in Drachten officieel heropend. Het park kreeg een…

Lees verder »
descriptionArtikel

De totaalervaring van de speelplek het Boegpad in Gouda-Noord

21 jul om 10:00 uur

In de rubriek 'Mijn Plek' laat Straatbeeld professionals uit de openbare ruimte hun favoriete plek zien. Deze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het ambitieweb als kompas bij waardegedreven werken in Nijmegen 

17 jul om 10:47 uur

De ruimte in Nederlandse steden raakt op. Waar gemeenten vroeger nog op braakliggende grond konden bouwen, gaat…

Lees verder »