Zeiknota resulteert in zelfreinigende toiletunit

vrijdag 22 september 2017
timer 1 min
In het Roel Langerakpark in Blijdorp is de eerste zelfreinigende toiletunit in Rotterdam geopend. De nieuwe unit is maatregel die voortkomt uit de Zeiknota, een stedelijke visie op toiletvoorzieningen in de stad.

De zelfreinigende toiletten worden ook nog op andere locaties geplaatst, onder meer in parken, het centrum, toeristische plekken en bij het strand. De gemeente Rotterdam wil elke bewoner en bezoeker de gelegenheid geven om gebruik te maken van een openbaar toilet.


Rotterdam breidt het aanbod uit. De komende vier jaar komen er op verschillende locaties 15 zelfreinigende units. “Bij een wereldstad met toenemende bezoekers, horen voldoende kwalitatief goede toiletvoorzieningen. Maar ook in de parken zijn deze voorzieningen gewenst. Met deze zelfreinigende unit hopen we bezoekers tegemoet te komen.”

Bredere aanpak

Naast uitbreiding van voorzieningen, worden in de stedelijke visie ook andere maatregelen voorgesteld. Bijvoorbeeld het stimuleren van horeca en winkels om hun toilet beschikbaar te stellen. Ook wordt de vervuiling van wildplassen, vooral in de avond en nachtelijke uren in uitgaansgebieden, aangepakt. Verder moet de bewegwijzering naar openbare toiletten  verbeterd worden. Rotterdam staat open voor particuliere initiatieven en gaat zo gezamenlijk aan de slag om openbare toiletvoorzieningen te verbeteren.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »
flash_onNieuws

Met nieuwe machine bestrijdt Rotterdam de Japanse duizendknoop

22 sep om 10:57 uur

Rotterdam test een nieuwe machine om de overlast van de Japanse duizendknoop tegen te gaan. De plant wordt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »
descriptionArtikel

REstart, dé complete tool voor hergebruik

20 sep om 13:48 uur

Kleding nog goed te dragen maar dan wel voor iemand anders: Vinted. Konijnenhok niet meer nodig: Marktplaats.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dinxperlo maakt huiskamer van het centrum met Marktstroom.nl als stopcontact

18 sep om 13:37 uur

Winkelgebieden zijn volop in transitie. Gemeenten die niet anticiperen op het veranderende koopgedrag van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paleto & Pixel: slimme overkappingen voor duurzame mobiliteit en leefbare steden

18 sep om 10:54 uur

De fiets speelt een steeds grotere rol in het mobiliteitsbeleid van gemeenten. Fietsen is gezond, duurzaam en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe breng je met de MKI als gunningscriterium de CO2-uitstoot met driekwart terug?

18 sep om 09:24 uur

Bij provinciale infrastructuur is asfalt verantwoordelijk voor een groot deel van de CO₂-uitstoot. Bij een…

Lees verder »