Oosters tapijt van gebakken bestrating

maandag 25 april 2016
timer 1 min
De oudste meubelboulevard van Nederland is in Beverwijk. Net als andere meubelboulevards in Nederland merkt men in dit gebied de gevolgen van de crisis. Met de gebiedsvisie Mix en Match hoopt de gemeente de meubelboulevard een positieve impuls te geven.

Eén van de hotspots in de gebiedsvisie is de Kop van de Haven. Hier wil de gemeente de ruimtelijke kwaliteit verbeteren door een evenementenplein aan te leggen. Dezelfde ruimte kan ook gebruikt worden als terras voor aanliggende ondernemers. Daarnaast komt er een passantenhaven en komen er nette parkeerplaatsen.
 

Weeffoutje

Het is de bedoeling dat het plein een huiskamergevoel opwekt, daarom ligt er een reusachtig groot oosters tapijt in Bylandt straatbakstenen en hebben de lichtmasten een lampenkap. Het oosters tapijt is ook een verwijzing naar de nabijgelegen Bazaar. En net als in echte oosterse tapijten zit ook in deze een ‘weeffoutje’. Het bijzondere straatwerk is met vakmanschap gemaakt door Germieco.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Straatbeeld op de Vakbeurs Openbare Ruimte: kennis delen door ontmoeting en lezingen

12 sep om 13:00 uur

Als strategisch partner van de grootste vakbeurs in de openbare ruimte van Nederland is het vakblad Straatbeeld…

Lees verder »
descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe breng je met de MKI als gunningscriterium de CO2-uitstoot met driekwart terug?

18 sep om 09:24 uur

Bij provinciale infrastructuur is asfalt verantwoordelijk voor een groot deel van de CO₂-uitstoot. Bij een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cascades van natuursteen: de watertrap die Leidsche Rijn kleur geeft

18 sep om 09:15 uur

In het hart van het Utrechtse Leidsche Rijn ligt een park dat meer is dan zomaar een groenstrook. Het…

Lees verder »

Agora Makers: zes vertrouwde merken onder één dak

16 sep om 13:34 uur

Wij geven het inrichten van de buitenruimte een nieuwe dimensie. Zes toonaangevende producenten – één krachtige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transformatie Oranjebuurt Dieren als model voor duurzame wijkontwikkeling

16 sep om 13:24 uur

In de afgelopen jaren heeft de Oranjebuurt in Dieren een ingrijpende metamorfose ondergaan. Waar de Oranjebuurt…

Lees verder »

Maak openbare voorzieningen slimmer met online beheer

16 sep om 13:19 uur

Met onze Slimme kast® heb je altijd en overal inzicht in de status van je installatie. Storingen worden direct…

Lees verder »

TG Lining maakt de openbare ruimte toegankelijk

16 sep om 12:32 uur

TG Lining is specialist op het gebied van geleideroutes voor mensen met een visuele beperking. 

Lees verder »